اخبار

کنسول ایکس باکس سری X جدید بزودی معرفی می شود

شرکت مایکروسافت درصدد بوده تا بزودی ایکس باکس سری X  جدید را که ظاهری جمع و جور و پردازنده بهینه دارد، معرفی کند. کنسولی که خوش قیمت و در عین پرتوان است.

به گفته یک خبرنگار حوزه فناوری، مایکروسافت در حال بررسی امکان ساخت نسخه جدیدی از کنسول ایکس باکس سری ایکس با تراشه بهینه‌تر است.

براد سامز (Brad Sams)، خبرنگار حوزه فناوری در همین رابطه اعلام کرد که ایکس باکس سری ایکس تقریباً ۱۸ ماه پیش وارد بازار شده و این در حالی است که نهایی‌کردن طراحی آن نیز حدود چهارده یا دوازده ماه قبل از عرضه عمومی صورت گرفته است. این امر در دنیای فناوری یک طراحی قدیمی و از مد افتاده تلقی می‌شود.

ایکس باکس سری X جدید مایکروسافت در راه است

کنسول ایکس باکس سری ایکس جدید بزودی معرفی می شود

سامز معتقد بوده مایکروسافت همیشه قصد داشته تراشه بهینه استفاده کند تا علاوه بر کاهش تولید گرما، مصرف انرژی را هم کاهش دهد. بنابراین باید انتظار کاهش هزینه تولید و افزایش کسب سود داشت. البته عجیب نیست مایکروسافت چنین برنامه‌ای دارد و پیشتر سونی هیت سینک پی اس 5 را تغییر داد تا بتواند هزینه تولید را کاهش دهد.

به نظر رسیده مایکروسافت تغییرات اساسی را برای این کنسول ایجاد نکند اما کارایی این کنسول را بهبود خواهد داد. استفاده از تراشه کارآمدتر به معنی مصرف انرژی کمتر توسط این کنسول است به آن اجازه می‌دهد خنک‌تر و احتمالاً بی‌صداتر کار کند.

آنچه که قطعی به نظر می‌رسد این است که مایکروسافت یک نسخه ارتقا یافته از کنسول ایکس باکس سری ایکس را می‌کند. در همین رابطه می‌توان به کنسول ایکس باکس وان ایکس و کنسول PS4 Pro اشاره کرد.

بنابراین باید منتظر ماند تا شاهد برنامه مایکروسافت بود.


مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا