اخبار

اندروید M می آید: هر آنچه لازم است بدانید…

نام: IMGL7266-w782.jpg نمایش: 91 اندازه: 18.2 کیلو بایت

اندروید آبنبات چوبی فقط ۱۰ درصد از دنیای اندروید را تصاحب کرده است و این در حالی است که یک سال از حضور آن می گذرد و قاعدتاً طبق سنت قبل در هر سال در کنفرانس توسعه دهندگان گوگل از نسخه جدید رونمایی خواهد شد. بنابراین انتظار می رود امسال اندروید M (اندروید ۶٫۰!؟) را ملاقات کنیم. بیایید ببینیم چخ چیزهایی در اندروید M ممکن است وجود داشته باشد.
Design and Interface
اندروید M مانند اپل هنگام حرکت از iOS8 به iOS7 کمی تغییرات خواهد داشت. تغییرات بزرگی در متیریال دیزاین فعلی ایجاد خواهد شد. ما شک داریم اندروید M‌ شبیه به L باشد: احتمالاً یک پالایش اساسی و تکامل را خواهیم دید به جای این نگاه تند و تیز فعلی متریال.
سایت Android Hackz یک کانسپت و ویدیو غیر رسمی از اینترفیس اندروید M منشر کرده است. درست است این ویدیو فقط یک کانسپت است اما ما را به شدت تحت تاثیر قرار داد مخصوصاً انمیشن زیبای بسته شدن برنامه. آیا در نهایت اندروید جدید شبیه آن خواهد بود؟ دلیلی وجود ندارد که به واقعیت نپیوندد.

Features
اعلانات بهبود یافته: گوگل هر سال این بخش از سیستم عامل خودش را بهبود می دهد. انتظار می رود امسال هم شاهد بهبودهایی در این بخش باشیم. ما همیشه دوست داریم اعلانیه ها را در وقت مناسب ببینیم چیزی که الان وجود ندارد. شایعات می گوید قدم بعدی گوگل نمایش اعلانیه ها در تمام پلتفرم خود است. وقتی شما یک اعلان را در PC ببینید دیگر آن را در گوشی یا تبلت خود مشاهده نخواهید کرد.
خانه هوشمند: اندروید ۵٫۰ بر روی تحکیم آوردن اندروید در جای جای زندگی ما تمرکز دارد. و تلاش میکند یک پلتفرم باثبات تر و پایدارتر را عرضه کند. در جبهه بعدی خانه هوشمند می تواند یکی از ویژگیهای مهم اندروید باشد. ابزارهای متصل در خانه یا اداره می توانند از طریق نست (Nest-که توسط گوگل تصاحب شده است) یا سایر تولید کنندگان شخص ثالث کنترل شوند.

نام: androidpit-samsung-smart-home-w782.jpg نمایش: 91 اندازه: 39.3 کیلو بایت

امنیت: امنیت همواره برای یک گوشی هوشمند مهم بوده است. گوگل به تازگی قابلیت Find my phone‌را به کروم و گزینه Kill Switch‌را به اندروید ۵٫۱ که باعث می شود ابزار دزدیده شده بلا استفاده شود اضافه کرده است. انتظار می رود این روند رو به افزایش موارد امنیتی در M هم ادامه پیدا کند.
Android Wear: اخبار می گوید اپل ۱ میلیون ساعت هوشمند فروخته است (بیش از تمام ابزارهای پوشیدنی مجهز به اندروید در سال ۲۰۱۵ تا کنون) گوگل در حال جستجوی راهی برای بازگشت به مبارزه است. اندروید M‌ بی شک پیشرفت هایی برای تعامل ساعت های هوشمند با تلفن های هوشمند به همراه خواهد داشت. اعلانیه های دقیقتر (همان چیزی که یکبار گفتیم) و دستورات صوتی.

نام: IMGL7255-w782.jpg نمایش: 91 اندازه: 31.1 کیلو بایت

Release Date
اندروید آبنبات چوبی یک سال بعد از کیت کت عرضه شد. انتظار می رود اندروید M نیز اوکتبر یا دسامبر ۲۰۱۵ عرضه شود. جالب است گوگل جدیداً اندروید M‌را در اپ Google I/O نمایش داد اما به سرعت آن را حذف کرد. پس احتمال دارد اندروید M در این کنفرانس پرده برداری شود اما در پاییز عرضه شود. مخصوصاً وقتی آن را کنار شایعات نکسوس ۵ نسل دوم قرار دهیم.

نام: Nexus_6_hands_on_ANDROIDPIT_9-w628.jpg نمایش: 91 اندازه: 24.0 کیلو بایت

Android M Name
گوگل هر نسخه اندروید خود را با شیرینی ها یا دسرهای خوشمزه نامگذاری می کند. Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, Jelly Bean, Kitkat, Lollipop… برای اندروید M‌حدس و گمان های زیادی زده می شود اما فعلاً Muffin بیشترین حدس را دارد. اما اسمهای دیگر مثل: Milky Bar, Milky Way, Marshmallow, M&Ms, Mud Cake و Mars هم ممکن است. هرچند ما دوست داریم Marshmallow را ببینیم چون ما را یاد شیرینی خوشمزه و رنگارنگ و رویایی شبیه به آبنبات ژله ای و آبنبات چوبی می اندازد!

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا