اخبار

اپل اولین نسل آی‌پد مینی خود را بازنشسته کرد

به‌نظر می‌رسد دوران حضور نسل اولیه آی‌پد مینی در بازار، با اقدام جدید اپل به سر رسیده است. با این اوصاف کاربران از این به بعد این تبلت اپل در بازار دستگاه‌های میان‌رده قیمت را در وب‌سایت اپل یا در اپل‌استور مشاهده نخواهند کرد.

این کاربران از این به بعد گزینه‌های خرید دیگری مانند آی‌پد مینی ۲، آی‌پد مینی ۳ و آی‌پد ایر و نهایتا آی‌پد ایر ۲ را پیش رو خواهند داشت که همگی از صفحه‌نمایش رتینا بهره‌مند هستند.
آی‌پد مینی اصلی با قیمت ۲۴۹ دلار در ابتدای امر روانه باز شد که ارزان‌ترین قیمت اولیه تبلت‌های اپل تا زمان معرفی آ‌ی‌پد مینی ۳ به حساب می‌آید. سخنگوی اپل نیز ضمن تایید این خبر اعلام کرد از این به بعد کلیه مدل‌های آی‌پد مینی و آی‌پد ایر ارائه‌شده توسط اپل از پردازنده با معماری ۶۴ بیتی و صفحه‌نمایش رتینا با رزولوشن بالا بهره‌مند خواهند بود.
این در حالی است که آی‌پد مینی در سال ۲۰۱۲ با صفحه‌نمایش ۷.۹ اینچی و به‌طور متمایز از نسخه ۹.۷ اینچی آی‌پد اصلی معرفی شده بود. بنابر اعلام محققان، آی‌پد مینی با ثبت آمار ۶۰ درصد فروش در میان آی‌پدها، محبوب‌ترین تبلت اپل بود اما در سه‌ماهه اول سال جاری میزان فروش آن به ۱۷ درصد تنزل یافت. با خارج شدن آی‌پد مینی از لیست فروش، در حال حاضر ارزان‌ترین تبلت موجود در بازار اپل ۲۹۹ دلار قیمت دارد.
با این اوصاف وب‌سایت‌هایی مانند آمازون همچنان تا اتمام موجودی به فروش دستگاه یادشده اقدام خواهند کرد و مدل‌های ریفربیشد نیز گزینه دیگری برای خرید به شمار می‌آیند.
 
 
 
فارنت

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا