اخبار

اپل نمایشگر خمیده‌ برای آیفون بعدی توسعه می‌دهد


 
 
اخیراً اپل یک پتنت در خصوص توسعه‌ی نمایشگر خمیده برای یک آیفون به ثبت رسانده است؛ به نظر می‌رسد این کمپانی در فکر استفاده از چنین پنل نمایشگری در گوشی‌های آیفون است.
 
پتنت جدید اپل در سازمان ثبت پتنت‌ها و علائم تجاری ایالات متحده آمریکا به ثبت رسیده و نشان می‌دهد که این کمپانی آیفون‌های بعدی خود را به نمایشگر خمیده مجهز می‌کند. بر اساس گزارش یک نشریه‌ی کره‌ای، برخلاف بیشتر پتنت‌های اپل، پتنت جدید متفاوت بوده و استفاده از پنل‌های نمایشگر خمیده در گوشی‌های آیفون را نوید می‌دهد.
 
 
 
 
 

 
 
 
پیش از این کمپانی‌های سامسونگ و ال‌جی تحقیقاتی در خصوص نمایشگرهای خمیده به انجام رسانده و آن را تولید کرده‌اند؛ البته ال‌جی یکی از تولیدکنندگان صفحه‌نمایش برای شرکت اپل است. منبع کره‌ای مدعی است که یکی از تولیدکنندگان بزرگ نمایشگر در حال توسعه‌ی نمایشگر خمیده برای نسل جدید آیفون است.
 
شرکت ال‌جی در حال حاضر نمایشگر خمیده را در محصولات خود از جمله جی فلکس ۲ بکار برده است و همچنین صفحه‌نمایش اپل واچ نیز توسط این کمپانی توسعه داده شده است. نشریه‌ی کره‌ای اعلام کرده که به احتمال زیاد اولین آیفون با نمایشگر خمیده در سال ۲۰۱۸ معرفی می‌شود. اگرچه زمان زیادی تا سال ۲۰۱۸ باقی مانده، اما معمولاً شرکت اپل عادت دارد هنگامی یک تکنولوژی را در محصولات خود بکار ببرد که به خوبی جا افتاده و بی‌عیب و نقص باشد. بنابراین اپل پس از انجام آزمایشات فراوان و صبر پیشه کردن، این نمایشگر را نیز در محصولات خود استفاده خواهد کرد.
 
نظر شما در این خصوص چیست؟
 
زومیت

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا