اخبار

برنامه اپل برای تولد دوباره بیتس در درون آی‌تونز در سال آینده

همان‌گونه که همه آگاه هستیم صنعت موسیقی در حال حاضر با پیشرفت و گسترش بستر آنلاین در حال تغییر از حالت سنتی خود می‌باشد و در ادامه پیش‌بینی می‌شود فروش فیلم و موسیقی جای خود را به اشتراک گزاری در بین افراد خواهد داد.شاید درک همین مطلب بیان کند که دلیل خرید Beats Audio توسط اپل در چند ماه گذشته به مبلغ قابل‌توجه ۳.۲ میلیارد دلار چه بوده است.
اگر شما در چند سال اخیر خواهان گوش دادن به یک قطعه موسیقی بودید به دون شک نیاز اولتان وجود دستگاه‌هایی با توانایی بخش آن بود.اما امروز این نیاز دیگر معنایی نداد زیرا باوجود سرویس‌هایی همچون Spotify‌ و Beats افراد می‌توانند مستقل از هر پلتفرم خاصی به آهنگ موردعلاقه‌ی خود دسترسی داشته باشند.شاید همین موضوع بود که اپل را واداشت تا کمپانی Beats Audio را با مبلغی در حدود ۳٫۲ میلیارد دلار زیر سلطه‌ی خود بیاورد.
بدون شک اکثر افراد، بیتس را با هدفون‌های خوش‌ساخت و گران‌قیمت می‌شناسند اما این شرکت در کنار عرضه‌ی لوازم جانبی موبایل صاحب سرویس پخش موسیقی بزرگی هست که رقیب آیتونز به‌حساب می‌آید.
طبق گزارش‌ وال‌استریت ژورنال، اپل اعلام کرده که درآمد آیتونز در بخش موسیقی در سه ماه اخیر بین ۱۳ الی ۱۴ درصد در سطح جهانی کاهش پیداکرده است.این ارقام از شیب بسیار تند کاهش درآمد آیتونز نسبت به سال قبل حکایت می‌کند که بر اساس ادعای اپل این کاهش درآمد بیشتر مربوط به موضوع تمایل کاربران برای دانلود غیرقانونی آهنگ‌ها می‌باشد.
برای فراهم آوردن بستر پخش آنلاین موزیک تعهدات و مسائل فنی فراوانی نیاز است ، اما سرویس آیتونز اپل دارای ایرادات و نقص‌هایی می باشد که کاربران با بعضی ترفندها می‌توانند آهنگ موردنظر را دانلود نمایند و همان‌گونه که گفته شد این کار به‌طور مستقیم به درآمد اپل ضربه وارد می‌کند.به همین جهت این شرکت به‌جای وقت گذاشتن برای ترمیم و استانداردسازی آیتونز تصمیم به واردکردن Beats به این سرویس گرفته است.
بسیاری این اقدام اپل را قابل پیش‌بینی توصیف کرده، اما طبق گزارش‌های TechCrunch نباید تا نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۵ انتظار ادغام رسمی بیتس به آیتونز را داشته باشیم.در صورت تائید رسمی خبر فوق این سؤال مطرح می‌گردد که آیا بعد از ادغام بیتس در آیتونز خدمات این سرویس به کیفیت و قوت قبل باقی خواهد ماند یا مجبور است خود را با سیاست‌های خاص اپل وفق دهد؟

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا