اخبار

بهترین کارت گرافیک های سال ۲۰۱۸ ؛ کارت گرافیک های مخصوص به بازی و استخراج ارز مجازی

در این مطلب نگاهی می اندازیم به بهترین کارت گرافیک های سال ۲۰۱۸ که تا به حال رونمایی شده اند. کارت گرافیک های مخصوص بازی، گیمر ها و همچنین گرافیک های استخراج ارز مجازی را بررسی خواهیم کرد.در سال ۲۰۱۸ به هر سو که نگاه کنید صحبت از استخراج ارز های مجازی، و بیشتر بیت کوین ماینینگ است.ارز مجازی بیت کوین در پایان سال ۲۰۱۷ حتی به مرز ۲۰ هزار دلار نیز رسید که رقمی فوق العاده به حساب می آید.البته پس از سقوط این ارز، ارز های مجازی دیگری به بازار وارد شده اند که از جمله مهمترین آن ها می توان به مونرو، Xamarin و بیت کوین کش اشاره کرد.
در پی این مساله به دلیل این که کارت های گرافیک قدرتمند، بستر مناسبی برای استخراج ارز مجازی بودند، به شدت رو به افزایش قیمت رفتند. بنابراین سفارش و تقاضای کارت های گرافیک قدرتمند، به طور روز افزون بیشتر شد. در این مطلب ۵ عدد از بهترین کارت گرافیک های سال ۲۰۱۸ را معرفی می کنیم که با استفاده از آن می توانید عملیات هش و یا ماینینگ را انجام داده یا با استفاده از آن به بازی های جدید و حرفه ای بپردازید.

مطالب مرتبط:

ایده ای که در پشت ارز های جازی نهفته است، عدم ردگیری تراکنش های آن بوده و هیچ دولت و یا دستگاهی نمی تواند معاملات انجام شده را با آن پیگیری کند. البته باید توجه کنید که با یک دستگاه کامپیوتر خانگی قدرتمند، می توانید به استخراج ارز مجازی بپردازید. البته در کنار میزان هزینه استخراج ارز مجازی، باید به میزان برق مصرفی نیز توجه کنید، چرا که این عملیات بسیار پر مصرف بوده و برق زیادی صرف انجام عملیات هش خواهد کرد.

معرفی بهترین کارت گرافیک های سال ۲۰۱۸ برای استخراج ارز مجازی

بهترین کارت گرافیک های سال 2018

گرافیک انویدیا GeForce GT 1070

مصرف کم، میزان محاسبه هش زیاد

فرکانس هسته: ۱,۵۰۶MHz
حافظه: ۸ گیگابایت GDDR5
فرکانس حافظه: ۸Gbps
اتصالات: ۱ عدد ۶ پین
میزان مصرف: ۱۵۰W
خروجی: ۳ عدد پورت نمایش ۱.۴, یک عدد HDMI 2.0 و  DL-DVI
قیمت فعلی: ۴۷۵ دلار
مزایا: تعادل مناسب بین میزان هش محاسباتی و میزان برق مصرفی، میزان حافظه زیاد
معایب: قیمت بالا
گرافیک انویدیا GeForce GTX 1070 نه تنها یکی از بهترین کارت گرافیک های موجود برای بازی است، همچنین به عنوان یکی از بهترین کارت گرافیک های سال ۲۰۱۸ برای استخراج ارز مجازی نیز به حساب می آید. دلیل این است که این کارت گرافیک می تواند تا ۳۰ میلیون هش ریت در ثانیه را محاسبه کند و همچنین برق زیادی نیز مصرف نمی کند. البته هرچه قدرت محاسباتی یک کارت گرافیک بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است.در میان کارت گرافیک های موجود در بازار، قیمت GeForce GTX 1070 کمی بالا است.

بهترین کارت گرافیک های سال 2018

گرافیک AMD Radeon RX580

بهترین کارت گرافیک برای استخراج ارز مجازی

فرکانس هسته: ۱,۲۵۷MHz
حافظه: ۸ گیگابایت GDDR5
فرکانس حافظه: ۸Gbps
اتصالات: ۱ عدد ۸ پین
میزان مصرف: ۱۸۵W
خروجی: ۱ عدد پورت نمایش ۱.۴, یک عدد HDMI 2.0
قیمت فعلی: ۲۷۷ دلار
مزایا:قیمت عالی، سیستم خنک کننده قوی
معایب: به علت سفارش زیاد، کم یاب شده است
گرافیک AMD Radeon RX 580 یکی از بهترین کارت گرافیک های سال ۲۰۱۸ برای استخراج ارز مجازی است و به خاطر همین مساله هم، کمیاب شده است. این کارت گرافک می تواند تا ۲۹ میلیون هش ریت در ثانیه محاسبات انجام دهد. همچنین از Geforce GTX 1070 ارزان قیمت تر بوده و به عنوان یکی از بهترین ها به حساب می آید.

بهترین کارت گرافیک های سال 2018

گرافیک انویدیا GeForce GTX 1060

مصرف کم، میزان محاسبه هش زیاد

فرکانس هسته: ۱,۵۰۶MHz
حافظه: ۶ گیگابایت GDDR5
فرکانس حافظه: ۶Gbps
اتصالات: ۱ عدد ۶ پین
میزان مصرف: ۱۲۰W
خروجی: ۳ عدد پورت نمایش ۱.۴, یک عدد HDMI 2.0 و  DL-DVI
قیمت فعلی: ۲۲۶ دلار
مزایا: تعادل مناسب بین میزان هش محاسباتی و میزان برق مصرفی،عملکرد خوب در بخش استخراج ارز مجازی
معایب: کمیاب بودن
گرافیک انویدیا GTX 1060 یکی از بهترین کارت گرافیک های سال ۲۰۱۸ بوده و قیمت مناسبی نیز دارد و می تواند به عنوان جایگزین AMD Radeon 480 به حساب بیاید. اگر چه نسبت به GTX 1070 قدرت کمتری دارد اما از نظر قیمت تقریبا نصف قیمت ۱۰۷۰ است. این کارت گرافیک برای بازی نیز بسیار مناسب است و به راحتی بازی های قوی را اجرا می کند.

بهترین کارت گرافیک های سال 2018

گرافیک AMD Radeon RX Vega 56

عملکرد قوی برای استخراج ارز مجازی

فرکانس هسته: ۱,۱۵۶MHz
حافظه: ۸ گیگابایت HBM2
فرکانس حافظه: ۸۰۰mhz
اتصالات: ۲ عدد ۸ پین
میزان مصرف: ۲۱۰W
خروجی: ۳ عدد پورت نمایش ۱.۴, یک عدد HDMI 2.0
قیمت فعلی: ۶۶۴دلار
مزایا:سیستم محاسباتی ارز مجازی قوی
معایب: قیمت بالا، گرم شدن شدید
گرافیک AMD Radeon RX Vega 56 نیز یکی از بهترین کارت گرافیک های سال ۲۰۱۸ به حساب می آید. در تست بنچمارک این کارت گرافیک حتی مشخص شده که از Geforce GTX 1070 نیز بهتر عمل می کند. از نظر مصرف، کمی کمتر از انتظار ظاهر شده، اما باز هم یک نوع بالانس و تعادل در میزان مصرف برق و قدرت محاسباتی هش ریت آن موجود است.

بهترین کارت گرافیک های سال 2018

گرافیک انویدیا GeForce GT 1080Ti

بهترین و قدرتمندترین کارت گرافیک موجود، با قیمت بالا

فرکانس هسته: ۱,۴۸۰MHz
حافظه: ۱۱ گیگابایت GDDR5X
فرکانس حافظه: ۱۱GHz
اتصالات: ۱ عدد ۶ پین , ۱ عدد ۸ پین
میزان مصرف: ۲۵۰W
خروجی: ۳ عدد پورت نمایش ۱.۴, یک عدد HDMI 2.0
قیمت فعلی: ۸۴۹ دلار
مزایا: فوق العاده قدرتمند، هش ریت عالی
معایب: قیمت خیلی زیاد
تا زمانی که کارت گرافیک های ولتا و تورین انویدیا به بازار نیایند، انویدیا Geforce GTX 1080 Ti بهترین کارت گرافیک موجود در بازار به حساب می آید. این کارت گرافیک از نظر قدرت گرافیک بازی عالی است اما مشکلاتی دارد که آن را در ابتدای لیست بهترین ها برای استخراج ارز مجازی نمی توان قرار داد. به عنوان مثال بسیار گران قیمت است و نزدیک به ۹۰۰ دلار هزینه دارد، از طرفی میزان برق مصرفی آن نیز بالا است، خیلی بالا است. بعنی با این که هش ریت بالایی دارد اما باید برای برق خانگی ،بیشتر هزینه کنید. البته اگر به چشم یک گیمر به این کارت گرافیک نگاه کنید، به نظر بهترین کارت گرافیک سال ۲۰۱۸ خواهد بود اما از نظر اسخراج ارز مجازی، کمی انتخاب آن مشکل است.


بیشتر بخوانید:

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا