اخبار

بیش‌از ۲۰۰شهر تحت پوشش ۳G و ۵۰ شهر تحت پوشش ۴G ایرانسل قرار دارد

مدیرعامل ایرانسل خبرداد:

بیش‌از ۲۰۰شهر تحت پوشش  ۳G و ۵۰ شهر تحت پوشش ۴G ایرانسل قرار دارد

تا پایان ۹۴ بیش از ۵۰۰ شهر تحت پوشش ۳G و ۱۲۰ شهر تحت پوشش ۴G ایرانسل قرار می‌گیرد

 
مدیرعامل ایرانسل با اعلام نصب و راه‌اندازی بیش از ۴۲۰۰ سایت نسل سوم و چهارم تلفن همراه در کشور گفت: تاکنون بیش از ۲۰۰ شهر تحت پوشش ۳G و بیش از ۵۰ شهر تحت پوشش ۴G قرار گرفته اند و مطابق برنامه، تا پایان سال جاری، ۵۰۰ شهر را تحت پوشش خدمات ۳G و ۱۲۰ شهر را تحت پوشش خدمات ۴G و همچنین ۲۵۰ دهستان را تحت پوشش خدمات باندپهن همراه ایرانسل قرار خواهیم داد.
به گزارش روابط عمومی ایرانسل، علیرضا قلمبر دزفولی عصرچهارشنبه، طی سخنانی در همایش “سیاست ها، برنامه ها و انتظارات از بخش فاوا” در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که با حضور وزیر ارتباطات، معاونین و مدیران ارشد این وزارتخانه، فعالان بخش خصوصی حوزه ICT و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: تعداد مصرف کنندگان دیتا در شبکه ایرانسل در یک بازه زمانی سه ماهه به ۲۰ میلیون نفر رسیده و بیش از ۶ میلیون نفر تابحال از خدمات نسل سه ایرانسل استفاده کرده اند.
وی درخصوص وضعیت ترافیک دیتا در شبکه ایرانسل پس از دریافت مجوزهای ارتقای شبکه به نسل های سوم، چهارم  و بالاتر در شهریورماه ۹۳ گفت: مصرف روزانه دیتا در شبکه فعلی ایرانسل به بیش از ۲۰۰ ترابایت رسیده و ترافیک در اوج مصرف در شبکه نسل سه به ۱۳ گیگابیت بر ثانیه رسیده است و این عدد در کل شبکه ایرانسل شامل ترافیک شبکه در نسلهای دوم، سوم، چهارم و وایمکس ایرانسل هم به ۲۰ گیگابیت در ثانیه افزایش یافته است.
مدیرعامل ایرانسل پیشبینی کرد امسال مصرف روزانه دیتا در شبکه باندپهن همراه ایرانسل از ۲۰۰ ترابایت فعلی به حدود ۵۰۰ ترابایت افزایش پیدا خواهد کرد.
به گفته دزفولی متوسط سرعت در شبکه تلفن همراه نسل دوم ۱۰۰ کیلوبیت در ثانیه بود اما در نسل سوم ایرانسل متوسط سرعت به بیش از۱٫۳ مگابیت و در نسل چهارم ایرانسل به بیش از ۱۰ مگابیت در ثانیه افزایش یافته است و این اتفاق قابل توجهی بوده که تنها در طی کمتر از ۷ ماه در کشور رخ داده است.
به گفته وی، همزمان ایرانسل به سرعت سرویس های ارزش افزوده جدید صوتی و تصویری مبتنی بر شبکه نسل سه و چهار را روی شبکه خود آماده سازی کرده است.
مدیرعامل ایرانسل از همکاری و همراهی ۴۰۰ شرکت داخلی با پروژه ایرانسل از زمان راه اندازی شبکه خبر داد و گفت بیشتر از ۴۰ شرکت تامین کننده محتوا و خدمات ارزش افزوده با ایرانسل همکاری دارند که دائما درحال افزایش هستند و با ارتقا شبکه ایرانسل به ۳G و ۴G، سطح فناوری این شرکتهای داخلی هم به این نسلها ارتقا پیدا کرده است.
مدیرعامل ایرانسل از اعلام آمادگی این شرکت برای همکاری با تمام شرکتهای تولید کننده نرم افزارهای کاربردی و محتوا گفت: فراگیرترین و مقرون به صرفه‌ترین لایه دسترسی به شبکه ملی اطلاعات به وسیله شبکه اینترنت پهن باند ایرانسل فراهم شده و زیرساختها برای تحقق دولت الکترونیک و دولت همراه فراهم است.
دزفولی با اشاره به اینکه همراه با توسعه و ارتقا شبکه همه پارامترهای کیفی شبکه در حد استاندارد باقی ماندند، گفت: در سال ۹۴ توسعه شبکه باند پهن همراه ایرانسل شتاب میگیرد و تعداد سایت های شبکه های نسل سوم و چهارم را به ۹ هزار سایت در کشور افزایش خواهیم داد.
به گفته مدیرعامل ایرانسل، درآمدهای مستقیم و غیرمستقیم دولت از محل پروژه ملی ایرانسل تابحال به حدود ۱۹هزار میلیارد تومان رسیده و پیشبینی می‌شود این عدد طی سال جاری به ۲۲ تا ۲۳ هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.
مدیرعامل ایرانسل از پیش‌بینی سرمایه گذاری ۵٫۵ میلیارد دلاری برای توسعه فناوری های نسل سه و چهار طی سال ۹۴ خبر داد و گفت: میزان سرمایه گذاری خارجی جذب شده توسط این پروژه ۱٫۳ میلیارد دلار بوده که با ارائه برخی فناوری‌های جدید مثل TD LTE افزایش پیدا خواهد کرد.
/پایان خبر/

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا