اخبار

تاخیر عرضه تراشه های جدید اینتل به نام Cannon lake تا ابتدای ۲۰۱۸ میلادی

اینتل آنطور که از شایعات بر می آمد قرار بود تراشه های Cannon Lake خود را در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۷ روانه بازار کند، اما حال خبری به دست رسیده که نشان می دهد این تراشه ها تا شروع سال ۲۰۱۸ روانه بازار نخواهد شد. اینتل در ابتدا قصد داشت تراشه‌های Cannon Lake را در سال ۲۰۱۷ روانه‌ی بازار کند؛ اما از آن زمان تاکنون، عرضه‌ی تراشه‌های یادشده چندین بار به تعویق افتاده است.

در گزارشات جدید به دست آمده خاطر نشان شده است:

گزارش‌ها حکایت از آن دارند که اینتل با مشکلاتی در به‌کارگیری فرایند ساخت ۱۰ نانومتری خود مواجه است. عرضه‌ی پردازنده‌های Cannon Lake در ابتدا برای سال ۲۰۱۷ برنامه‌ریزی شده بود؛ اما تاریخ عرضه‌ی آن‌ها تاکنون سه بار تغییر کرده است: در ابتدا فروش این پردازنده‌ها به انتهای سال ۲۰۱۷ یا اوایل سال بعدی موکول شد؛ سپس این زمان، اواسط سال ۲۰۱۸ اعلام شد و اکنون منابع تأمین‌کننده، عرضه‌ی این تراشه‌ها را پایان سال ۲۰۱۸ عنوان می‌کنند.

البته پلن بی اینتل در صورت شکست در مورد عرضه تراشه های Cannon Lake ، ارسال تراشه های Ice Lake است که با فناوری های بالای ۱۰ نانومتر تولید می شود. در این بین ابهاماتی نیز در مورد جایگاه واقعی خانواده‌ی کانن‌لیک وجود دارد؛ چرا که اینتل از آیس‌لیک به‌عنوان جایگزین کافی‌لیک نام می‌برد و در حال حاضر جایگاه واقعی کانن‌لیک مشخص نیست.

اما در خصوص اپل باید بگوییم که تأخیرهای اعلام‌شده توسط اینتل، احتمالا منجر به تأخیر در معرفی لپ‌تاپ‌های کم‌مصرف سری مک‌بوک خواهد شد؛ اما بر عرضه‌ی محصولات دیگر اپل تأثیر خاصی نخواهد گذاشت.

Cannon Lake به دلیل مصرف پایین به درد استفاده در مک بوک های جدید نخواهد خورد، بنابراین به احتمال زیاد، نسل بعدی این دستگاه‌ها از پردازنده‌های +۱۴nm کافی‌لیک یا تراشه‌های نسل هشتم اینتل (که یک به‌روزرسانی برای پردازنده‌های کبی لیک هستند) که در ماه آگوست رونمایی شد، استفاده خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا