اخبار

تبلت های ویندوزی روزهای خوشی را پیش روی دارند!

برخی تحلیل ها نشان می دهد بازار تبلت ها به تدریج کوچک می شود و با گرایش روزافزون کاربران به سوی فبلت ها، سهم کنونی این سیستم های همراه از فروش محصولات الکترونیک کمتر از گذشته می گردد. با این حال وضع تبلت ها آنطور هم که به نظر می رسد خراب نبوده و قرار نیست برش کیک خود را به این سادگی ها از دست بدهند!

 

هم اکنون سه سیستم عامل گوگل اندروید، اپل iOS و مایکروسافت ویندوز بازیگران اصلی عرصه موبایل بوده و آنطور که بررسی های موسسه تحقیقاتی Strategy Analytics نشان می دهد، تا پایان ۲۰۱۵ به ترتیب ۶۸، ۲۲ و ۱۰ درصد بازار را در اختیار دارند.

به ادعای Strategy Analytics و تا پایان ۲۰۱۹، ویندوز با سهم ۱۸درصدی رشد قابل توجهی را در بازار تبلت ها خواهد داشت و سهم اندروید از ۶۸ به ۵۹ درصد کاهش می یابد.

تبلت های ویندوزی پس از عرضه ویندوز ۸ شرایط بهتری پیدا کردند و به لطف قابلیت ها و بهینه سازی های وارد شده در این نسخه برای رابط کاربری لمسی، توانستند تکانی به خود داده و کاربران بیشتری را جذب کنند.

 

انتظار می رود شرایط با ویندوز ۱۰ همچنان بهتر شده و با روی خوشی که سازمان های مختلف به تبلت های مایکروسافت نشان داده اند، سهم ویندوز افزایش یابد. از ویژگی های بارز تبلت های ویندوزی توانایی بالاتر آنها نسبت به گونه اندرویدی در انجام امور اداری و به کارگیری مجموعه آفیس بوده و از طرفی غالبا نصب و اجرای برنامه های دسکتاپ را برای کاربر ممکن می سازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا