اخبار

تماشا کنید: مقایسه سرعت گلکسی اس ۶ سامسونگ و جی ۴ ال‌جی

با توجه به این مسئله که دو شرکت بزرگ سامسونگ و ال‌جی هر دو در صنایع مشابهی همچون لوازم خانگی، نمایشگرها و گوشی‌های تلفن همراه فعالیت می‌کنند، رقابت بین این دو شرکت جای تعجب نخواهد داشت. این امر ما را بر آن داشت تا سرعت دو پرچمدار این شرکت‌ها یعنی گلکسی اس ۶ سامسونگ و جی ۴ ال‌جی را به آزمایش گذاشته و عملکرد آن‌ها را با یکدیگر مقایسه نماییم. این آزمایش توسط PhoneBuff که پیش از این نیز سابقه انجام این تست را داشته، صورت گرفته است. در حقیقت در یکی از این آزمایش‌های انجام شده نیز اخیرا این نتیجه حاصل شده که گلکسی اس ۶ توانست در رقابت با آیفون ۶ با تفاوت ۸ ثانیه پرچمدار اپل را شکست دهد. اکنون پرسش این است که این گوشی در مقایسه با جی ۴ چگونه عمل خواهد نمود؟ باید به این نکته اشاره کرد که این دو محصول در چیپست‌های مورد استفاده متفاوت می‌باشند. ال‌جی از اسنپ‌دراگون ۸۰۸ شرکت کوالکام در پرچمدار خود استفاده نموده در حالی که سامسونگ ترجیح داده که از چیپست‌های خود و مدل اگزینوس ۷۲۴۰ بهره ببرد.

[aparat]PERaM[/aparat]

هر دو گوشی همچنین از ۳ گیگابایت رم برخوردار هستند. همان گونه که در ویدئوهای دیگر مشاهده کرده‌ایم انتظار درخشش گلکسی اس ۶ را در این تست سرعت و باز کردن اپلیکیشن‌ها خواهیم داشت.
در واقع دو برنامه به صورت همزمان در دو گوشی مورد نظر به اجرا در آمدند. این در حالی بود که گلکسی اس ۶ در بازگشایی مجدد برنامه با مشکل مواجه بود. بر خلاف آن جی ۴ ال‌جی که این اپلیکیشن‌ها را در پس زمینه باز نگه می‌داشت گلکسی اس ۶ مجبور بود هر بار مجددا آن‌ها را بارگذاری نماید. این مسئله منجر به این می‌شد که نتایج به دست آمده با هم متفاوت بوده و پرچمدار ال‌جی با زمان ۱ دقیقه و ۲۹ ثانیه در برابر گلکسی اس ۶ با زمان ۱ دقیقه و ۴۴ ثانیه موفق به کسب برتری در این رقابت شود.
باید توجه داشت که این امر به هیچ عنوان به این معنی نیست که این گوشی کند عمل می‌کند. تنها نشانگر این نکته است که جی ۴ ال‌جی در انجام امور چند وظیفه‌ای اندکی بهتر بوده در حالی که گلکسی اس ۶ سامسونگ آهسته‌تر عمل می‌کند. هر چند باید اعتراف نمود که برای اکثر کاربران ممکن است این چند ثانیه در روز موضوع چنان مهمی قلمداد نشود. در واقع این چیزی است که همواره با آن سروکارداشته و زندگی می‌کنیم.

فارنت

نمایش بیشتر

‫۳ دیدگاه ها

  1. “اید توجه داشت که این امر به هیچ عنوان به این معنی نیست که این گوشی کند عمل می‌کند. تنها نشانگر این نکته است که جی ۴ ال‌جی در انجام امور چند وظیفه‌ای اندکی بهتر بوده در حالی که گلکسی اس ۶ سامسونگ آهسته‌تر عمل می‌کند. هر چند باید اعتراف نمود که برای اکثر کاربران ممکن است این چند ثانیه در روز موضوع چنان مهمی قلمداد نشود. در واقع این چیزی است که همواره با آن سروکارداشته و زندگی می‌کنیم. ”
    خب اگر اینجوریه چرا لختلاف ۸ ثانیه ایش رو با آیفون فورا نوشتید.اونوقت اختلاف ۱٫۲۹ خیلی هم مهم نی؟ عجب

  2. فک نکنم این موضوع به سخت افزار مربوط باشه سامسونگ نرم افزار گوشی رو طوری طراحی کرده که تو پس زمینه نرم افزارا رو غیر فعال کنه اونم فک کنم واسه مصرف باطری باشه اگه از یک کاستوم رام تو هر دو استفاده می شد اون وقت نتیجه درست تر بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا