اخبار

تکنولوژی نوین سامسونگ در خدمت سلامت و تناسب اندام

تکنولوژی نوین سامسونگ در خدمت سلامت و تناسب اندام

S Health ابزاری برای کاهش وزن


سامسونگ با طراحی و نصب نرم‌افزار S Health  روی جدیدترین محصولات خود از جمله گوشی تلفن گلکسی اس ۵ ، امکان کنترل میزان ضربان قلب در حین تمرینات ورزشی را به‌عنوان مهم‌ترین روش‌ برای کاهش وزن و چربی سوزی قرار داده است.  این برنامه امکان کنترل میزان ضربان قلب را به عنوان یکی از عوامل تعیین کننده در میزان سلامت قلب و معیاری برای سنجش آمادگی جسمانیروی مجموعه‌ای از محصولات سامسونگ فراهم کرده است. S Health  با مجموعه‌ای از محصولات سامسونگ از جمله مجموعه گیرها (Gears) و تبلتگلکسی تب اس (Galaxy Tab S) سازگاراست و با هدف تقویت فرهنگ توجه به سلامت و تناسب اندامبرای ورزشکاران و کسانی‌که مایل هستند وزن کم کنند،طراحی شده است.
یکی ازکاربردهای نرم‌افزار S Health، شمارش ضربان قلب است که با نگه داشتن انگشت سبابه دست روی حسگر گوشی، محاسبه می‌شود. ضربان شمار این نرم‌افزار با تکنولوژی پیشرفته گلکسی اس۵ درصد خطای بسیار کمی دارد؛ کافیست کاربر انگشت خود را برای چند ثانیه روی حسگر قرار دهد و تکان نخورد، این برنامه میزان ضربان قلب در دقیقه را محاسبه می‌کند. کاربران می‌توانند با کاستن سن خود از دو عدد (۲۲۰ برای مردان) و (۲۲۶ برای زنان) از حداکثر ضربان قلب خود آگاه شوند.
کارشناسان تربیت بدنی معتقدند کسانی‌ که تمایل دارند وزن خود را کاهش دهند، باید تمرینات ورزشی خود را به گونه‌ای انجام دهند تا ضربان قلب‌شان به ۶۰ تا ۷۵ درصد از حداکثر ضربان قلب برسد. دراصل چربی‌سوزی در چنین شرایطی رخ می‌دهد و رصد کردن میزان ضربان قلب حین تمرین به ورزشکاران کمک می‌کند تا متوجه شوند تا چه حدی می‌توانند تمرینات خود را شدت ببخشند.
این نرم‌افزار در گوشی تلفن همراه قبلی سامسونگ گلکسی اس ۴و گلکسی اس۳ نیزوجود داشت اما در نسخه جدید که روی گلکسی اس ۵ به روز شده است، قابلیت‌های بیشتری برای کاربران درنظر گرفته شده است. استفاده آسان از این نرم‌افزار، به ورزشکاران حرفه‌ای و همه کاربران علاقمند به سلامتی و تناسب اندام اجازه می‌دهد میزان فعالیت بدنی خود را زیر نظر بگیرند و با شیوه‌ای اصولی، تمرینات ورزشی را با توجه به میزان ضربان قلب انجام دهند. انجام تمرینات استقامتی، بی‌هوازی و سلامت قلب با استفاده از این نرم‌افزار که دقت بالایی نیز دارد، اصولی‌تر صورت می‌گیرد و ورزشکاران را ازمیزان آمادگی جسمانی‌شان مطلع می‌کند.

این نرم‌افزار به ورزشکاران کمک می‌کند از میزان مصرف کالری و فعالیت بدنی‌شان طی زندگی روزمره نیز آگاه شوند. تعداد گام‌هایی که برای بالا و پایین رفتن از پله‌ها یا عبور از خیابان و خرید کردن برمی‌دارند، و میزان کالری که در روز مصرف می‌کنند توسط این نرم‌افزار ثبت و بررسی می‌شود. استفاده از این برنامه به اندازه  GPSباتری مصرف نمی‌کند و برای استفاده روزانه مناسب است. البته ناگفته نماند که تعیین مسافت هنگام پیاده‌روی با کمک سیستم GPS انجام می‌شود تا داده‌های دقیق‌تری درباره فاصله، مدت زمان و حداکثر یا میانگین سرعت و در نتیجه کالری مصرف شده محاسبه شود.
یکی دیگر از ویژگی‌های این نرم‌افزار،سازگاری با دستبند گیرفیت (Gear Fit) است. گیرفیت یک دستبند محدب زیباست که پشت نمایشگرآن یک سنسورتشخیص ضربان قلب تعبیه شده، تا بتواند تعداد ضربان قلب را بسنجد.
این دست‌بند همچون یک کمک مربی حرفه‌ای است و به کاربران کمک می‌کند در حین راه رفتن،دویدن، دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی از میزان تمرینات خود مطلع شوند. جالب است بدانید کاربر در حین تمرین  و دویدناز طریق لرزش از میزان ضربان قلب و عملکرد بدن خود مطلع می‌شود. یکی دیگر از قابلیت‌های دیگر گیر فیت قدرت انطباق با نرم افزار S Health در گوشی گلکسی اس ۵است. ورزشکار به راحتی رکورد خود بعد از تمرینات را در این نرم‌افزار ثبت می‌کند. درضمن می‌توان بند این دستبند را با نوع و سبک لباس تغییر داد.
یکی دیگر از قابلیت‌های جالب S Health برای کسانی که می‌خواهند وزن کم کنند، سیستم ردیاب مواد غذایی   (FoodTracker)است.کاربران این نرم افزار با درج انواع غذاهایی که طی روز مصرف می‌کنند از میزان کالری دریافتی و مقدار کالری که طی روز مصرف کرده‌اند مطلع می‌شوند. این قابلیت مناسب کسانی است که از اضافه وزن گلایه می‌کنند و هیچ‌گاه به خاطر نمی‌آورند خوردن چه غذاهایی باعث چاقی آنها شده است.
در سال‌های گذشته نقش تکنولوژی در زندگی مردم پررنگ‌تر شده است. امروزه انواع اپلیکیشن‌ها با هدف تسریع فعالیت‌های روزمره به دستگاه‌های تلفن همراه راه یافته‌اند و حالاهمراه شدن تکنولوژی با نیازهای بهداشتی و ورزشی کاربران فرصتی مناسب برای افرادی است که از علم تمرین آگاهی زیادی ندارند و مایل هستند وزن کم کنند یا به تمرینات خود نظم و دقت بیشتری ببخشند. این نرم‌افزار به ورزشکاران کمک می‌کند تا برای خود در بازه‌های زمانی مختلف هدف تعیین کنند و به محض دستیابی به هدف توسط نرم‌افزار مطلع شوند./
پایان

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا