اخبار

نوکیا سال آینده با گوشی‌های اندرویدی بازمی‌گردد

پس از تصاحب بخش موبایل نوکیا توسط مایکروسافت و مشخص شد نوکیا نمی‌تواند تا سال ۲۰۱۶ میلادی به صورت مستقل گوشی تولید کند، تنها نشانه امید بازگشت کمپانی فنلاندی تولید تبلت اندرویدی N1 بود. حالا پس از خبر چند روز پیش مبنی بر بازگشت گوشی‌های نوکیا در سال ۲۰۱۶، شایعاتی به گوش می‌رسد که این شرکت قصد دارد با تولید گوشی‌های اندرویدی بار دیگر وارد بازار شود.

شاید بسیاری از طرفداران نوکیا از شنیدن این اخبار و برنامه‌های این کمپانی برای بازگشت دوباره به بازار گوشی‌های هوشمند خوشحال باشند. به نظر می‌رسد نوکیا قصد دارد نوآوری‌ها و قدرت خود از جمله در قسمت دوربین را این بار با یک تصمیم درست در تولید گوشی‌های اندرویدی بیازماید.
سال گذشته نوکیا بخش تجارت موبایل خود را به ردموندی‌ها فروخت و قراردادی را امضا کرد که با توجه به آن از تولید گوشی‌های هوشمند تحت برند نوکیا تا ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۵ منع شده است. همچنین فنلاندی‌ها نمی‌توانند به مدت یک دهه گوشی‌های ارزان‌قیمت را با برند نوکیا تولید کنند.
نوکیا سعی کرد از شرایط قرارداد خود استفاده کرده و تبلت قدرتمند N1 را اوایل سال جاری با همکاری کمپانی فاکسکان تولید و عرضه کند. طراحی تبلت N1 از آن نوکیا است و از رابط کاربری Z Launcher بهره می‌برد ولی برندینگ، تولید، بازاریابی و توزیع آن در اختیار فاکسکان است.
مدیر عامل نوکیای چین تایید کرده است که این شرکت روی گوشی‌های اندرویدی قدرتمند کار می‌کند که احتمالا بعد از سرمایه‌گذاری‌های بیشتر، در کارخانه‌های سی‌چوآن چین تولید و سال ۲۰۱۶ معرفی خواهند شد. وی همچنین اشاره کرده است که بخش R&D نوکیا نیز کاملا به سی‌چوآن چین منتقل خواهد شد.
حال باید منتظر ماند و دید این شایعات به حقیقت خواهند پیوست یا خیر و اگر گوشی اندرویدی توسط نوکیا تولید شود آیا این کمپانی حق استفاده از پتنت‌هایی همچون Pureview را خواهد داشت یا خیر.
به نظر شما سال آینده باید منتظر بازگشت باشکوه نوکیا باشیم؟
 
 

زومیت

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا