اخبار

گلکسی اس ۷ احتمالا دارای سیم کارت دوگانه خواهد بود

تقریبا یک ماه به معرفی گلکسی S7 در بارسلونا مانده، جایی که قرار است سامسونگ از سری جدید پرچم‌داران خود رونمایی کند. همچنین گفته شده که زمان عرضه‌ی این گوشی نیز در ماه مارس خواهد بود. یک شایعه‌ی جدید باعث شده تا شوق زیادی میان طرفداران گوشی‌های سامسونگ برپا شود. در سری قبلی گلکسی S6 سامسونگ از یک طراحی یکپارچه استفاده کرد که باعث شد باتری قابل تغویض و درگاه میکرو اس دی حذف گردند. طراحی که خیلی از طرفداران را ناراضی کرده بود. اما خبرها حاکی از این است که حداقل یکی از این قابلیت‌ها به گلکسی اس ۷ (Galaxy S7) باز خواهد گشت.
آنطور که مشخص شده سامسونگ می‌خواهد در گلکسی S7 از یک ورودی سیم کارت هیبرید استفاده کند. این چیزی‌ست که قبلا در گوشی‌های Meizu دیده بودیم. جایی که یکی از درگاه ها برای سیم کارت بوده و دیگری می‌تواند از یک سیم کارت دوم و یا یک کارت میکرو اس دی پشتیبانی کند. قابلیتی که اجازه می‌دهد کمپانی‌ها از طراحی یکپارچه در گوشی خود استفاده کرده و همچنین اجازه دهند تا کاربران بتوانند میزان فضای ذخیره سازی گوشی خود را افزایش دهند. البته این اولین گوشی نخواهد بود که سامسونگ از چنین قابلیتی در آن استفاده کرده است. موبایل گلکسی A9 نیز که در سال ۲۰۱۶ عرضه شده از درگاه هیبرید سیم کارت دوگانه استفاده می‌کند.
استفاده از درگاه هیبرید سیم کارت دوگانه در حقیقت با یک تیر دو نشان را می‌زند. هم به کاربران اجازه‌ی استفاده از کارت‌های میکرو اس دی را می‌دهد و هم طراحی یکپارچه‌ی گوشی را حفظ می‌کند. یک مزیت دیگری نیز که دارد این است که فقط کاربران آسیایی نخواهند بود که از دو سیم کارت می‌توانند در گوشی خود استفاده کنند و با انجام این کار، دیگر کاربران نقاط مختلف جهان نیز می‌توانند از دو سیم کارت در گوشی خود بهره ببرند.
البته در حال حاضر تنها باید این خبر را در حد یک شایعه خواند و تا زمان پرده برداری از گوشی گلکسی S7 صبر کرد. سامسونگ قصد دارد در دوم اسفند ماه از پرچم‌داران خود در MWC 2016 رونمایی کند.
منبع: androidheadlines

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا