اخبار

بروزرسانی اندروید نوقا برای نکسوس ۵ ایکس نقص دائمی به همراه دارد

همان طور که می‌دانید زمانی که نسخه جدیدی از سیستم عامل اندروید توسط گوگل برای عرضه آماده می‌شود، دارندگان گوشی های تحت قرارداد یا دیگر شرکت ها همیشه نگران هستند که در چه تاریخی گوشی هوشمند آنها به نگارش جدید اندروید مجهز خواهد شد. اما در این میان تنها دسته ای از کاربران که هیچ گونه نگرانی خاصی از این بابت ندارد، صاحبان سری گوشی های نکسوس گوگل هستند. در حقیقت گوگل طی رسمی قدیمی زودتر از دیگر گوشی ها، نسخه جدید اندروید را برای سری نکسوس عرضه می‌کند. البته این بار دارندگان سری نکسوس خوش شانس نبودند؛ زیرا آپدیت اندروید نوقا برای نکسوس ۵ ایکس (Nexus 5X) یک نقص و مشکل دائمی را برای این دستگاه به همراه خواهد داشت.

در حقیقت ظاهرا تعدادی از کاربران گوشی های نکسوس ۵ ایکس گوگل هنگامی که گوشی خود را به اندروید نوقا آپدیت کردند، مشکلاتی برای دستگاهشان پیش آمده است که دیگر تعمیر پذیر نیست. البته همان طور که گفته شد این مشکل تنها برای تعدادی از کاربران به وجود آمده است. هنگامی که این دسته از کاربران گوشی خود را به اندروید نوقا بروزرسانی کردند، دستگاه به صورت تصادفی و رندوم، ریستارت می‌شد. زمانی که گوگل از این موضوع آگاهی پیدا کرد تنها راه حل این موضوع را تعمیر سخت افزاری یا تعویض گوشی اعلام کرد. متن کامل بیانیه رسمی گوگل از این قرار است:

به تازگی دریافتیم که تعدادی اندک از کاربران گوشی نکسوس ۵ ایکس بعد از دریافت اندروید نوقا به مشکل ریستارت شدن پشت سر هم دستگاه (bootloop) دچار شده‌اند. هم اکنون در حال تحقیق و بررسی دقیق این موضوع هستیم اما تا به این جای کار تایید می‌کنیم که این نقص مربوط به بخش سخت افزاری گوشی است. بنابراین به کاربرانی که از این مشکل سخت افزاری رنج می‌برند پیشنهاد می‌کنیم به دفتر معتبر گارانتی کننده مراجعه کرده و نقص به وجود آمده را اطلاع دهند. از مشکلات و ناراحتی های به وجود آمده در این زمینه پوزش طلبیده و همواره از صبر و بردباری شما به جهت تحمل موارد پیش آمده قدردانی می‌کنیم.

کاربرانی که به چنین مشکلی دچار شده بودند، به منظور حل آن راه و روش های مختلفی را امتحان کردند. پاک سازی کش و فاکتوری ریست گوشی و همچنین روشن کردن دستگاه در حالت Safe Mode، هیچ کدام فایده ای نداشته است. در نهایت این دسته از کاربران بهتر است بدانند که گوشی نکسوس ۵ ایکس آنها به صورتی دائمی به ریستارت شدن خود ادامه خواهد داد و هیچ گاه از انجام آن باز نخواهد ایستاد. در هر صورت به جای پیدا کردن راه حلی به جهت رفع این مشکل بهتر است همان طور که گفته شد به دنبال تعمیرگاه و محلی باشید که بتواند به خوبی گوشی نکسوس ۵ ایکس شما را تعمیر کرده و آن را به حالت اول برگرداند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا