اخبار

عرضه به‌روزرسانی امنیتی اندروید برای همراه‌های سامسونگ

عرضه به‌روزرسانی امنیتی اندروید برای همراه‌های سامسونگ

به‌روزرسانی امنیتی اندروید برای سامسونگ

 به‌تازگی شرکت سامسونگ اعلام کرده است که بسته به‌روزرسانی امنیتی گوگل برای اندروید را برای تلفن همراه گلکسی اس ۵ و اس ۶ و اس ۶ اج به مشتریان عرضه کرده است. البته این عرضه تنها در اروپا انجام شده است ولی صاحبان این دستگاه‌ها در سایر نقاط جهان نباید نگران دریافت این بسته باشند و قرار است تا این به‌روزرسانی نرم‌افزاری در ماه جاری میلادی برای سایر نقاط جهان نیز عرضه شود.

این بسته به‌روزرسانی در حقیقت یک وصله امنیتی به‌حساب می‌آید و شرکت گوگل آن را برای رفع بسیاری از مشکلات کشف‌شده در سیستم عامل اندروید عرضه کرده است. البته این بسته به‌روزرسانی در حدود سه هفته پیش بر روی مدل گلکسی ای ۳ نیز عرضه شده بود. این بسته به‌روزرسانی موجب می‌شود تا فرم‌ویر G900FXXS1CQB بر روی محصولات یاد شده از شرکت سامسونگ نصب شود.

یکی از نکات جالب این بسته را باید عرضه آن برای گلکسی اس ۵ دانست زیرا عرضه چنین وصله‌ای برای محصولاتی که مربوط به چند نسل پیش از محصولات سامسونگ هستند چندان در سابقه کاری این شرکت به چشم نمی‌خورد. بااین‌وجود به‌احتمال فراوان این بسته به‌روزرسانی را می‌توان یکی از آخرین خدمات ارائه شده توسط سامسونگ به گلکسی اس ۵ دانست. بر اساس گفته مسئولان سامسونگ، شایعه عرضه اندروید نوقا یا نسخه ۷ سیستم عامل گوگل بر روی گلکسی اس ۵ عملا رنگ حقیقت را به خود نخواهد دید.

شرکت گوگل هر ماه وصله‌های امنیتی مربوط به آن ماه را عرضه می‌کند و آن را در اختیار شرکت‌های استفاده کننده از اندروید قرار می‌دهد و این شرکت‌های تولید کننده هستند که تصمیم می‌گیرند چه زمانی این وصله‌ها را در اختیار مشتریان خود قرار بدهند. شایان‌ذکر است که شرکت گوگل یک فهرست کامل از تغییرات اعمال شده در این وصله امنیتی را در گزارش خود منتشر کرده است که می‌توان با جستجوی کلیدواژه Android February security update changelog در موتور جستجوی این شرکت به این اطلاعات دسترسی پیدا کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا