اخبار

گوگل در خصوص وارونه بودن تصویر در اپلیکیشن‌های دوربین در نکسوس ۵X توضیح داد

در چند روز اخیر بسیاری از خریداران نکسوس ۵X، پس از نصب اپلیکیشن‌های دوربین متفرقه با مشکل وارونه ضبط شدن تصاویر رو به رو شده‌اند. این در حالیست که بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی گوگل، این مشکل به هیچ عنوان به سخت‌افزار داخلی دستگاه مرتبط نبوده و صرفاً توسعه‌دهندگان این‌گونه برنامه‌های از رابط‌های برنامه‌نویسی قدیمی‌تر استفاده کرده‌اند.

در چند روز اخیر بسیاری از کاربرانی که پس از خرید نکسوس ۵X فرصت آن را به دست آورده بودند تا از اپلیکیشن‌های موجود بر روی گوگل پلی برای تصویربرداری استفاده کنند، به مشکل وارونه ثبت شدن آن‌ها برخورد کرده‌اند. در همین رابطه چند تن از این افراد در شبکه reddit مشکل خود را با مهندس ارشد گوگل Eino-Ville، مطرح کرده‌اند و وی در پاسخ به آن‌ها مقصر اصلی را به‌روز نبودن رابط برنامه‌نویسی اپلیکیشن‌هایی دانسته که توسعه‌دهندگان آن‌ها توجهی به APIs جدید گوگل در این قسمت نداشته‌اند.

وی در همین رابطه تصریح کرده که ال‌جی برای کاهش بیرون زدگی لنز دوربین مجبور شده که آن را به طرز غیرمتعارفی در داخل دستگاه جای دهد و همین امر علت اصلی وارونه ثبت شدن تصاویر است؛ با این حال ساکنین مانتین ویو برای برطرف کردن این موضوع تغییراتی در سیستم نرم‌افزاری دوربین ایجاد کرده‌اند که در آخرین APIs های منتشر شده از سوی این شرکت به آن اشاره گردیده است.

در هر حال Talvala به این نکته نیز اشاره کرد که مشکل مذکور به هیچ عنوان حاد نبوده و صرفاً با یک به‌روزرسانی در رابط برنامه‌نویسی اپلیکیشن‌های شخص ثالث توسط توسعه‌دهندگان که گوگل نیز با آن‌ها مکاتباتی را آغاز کرده قابل برطرف شدن است. در هر حال اگر شما نیز با مشکل این چنینی رو به رو گردیده‌اید، یا بهتر است از نرم‌افزاری که تمهیدات لازمه را اندیشیده استفاده نمایید و یا از طریق ایمیل به توسعه‌دهنده برنامه دوربین مورد نظر این مشکل را گوش زد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا