اخبار

کاهش مالکیت اپل بر بازارعلیرغم فروش نجومی ساعت اپل

مسلما بسیاری از خوانندگان موبایلستان نیز ساعت هوشمند اپل را به دست می‌بندند و معتقدند که این ساعت یکی از المان‌های پرسود این شرکت است. آمار و ارقام فروش ساعت اپل نیز بسیار جذاب به نظر می‌رسند ولی به نظر می‌رسد که این محصول علیرغم این فروش بالا، همچنان نتوانسته است تا مالکیت بالایی در بازار برای اپل به ارمغان بیاورد.

مطالب مرتبط

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی مراکز تحلیلی، شرکت اپل به‌تازگی آمار فروش خود در سه ماه دوم سال 2018 را منتشر کرده است. این شرکت مشخص کرده است که در این بازه زمانی موفق به فروش تعداد 3 میلیون و 500 هزار دستگاه ساعت اپل شده است که این آمار در نوع خود بسیار بزرگ به‌حساب می‌آید.

ضرر اپل علیرغم فروش نجومی ساعت اپل

با این وجود ماجرا وقتی پیچیده می‌شود که بدانید این شرکت علیرغم فروش بالای یاد شده، مالکیت بازار خود را با کاهش روبرو دیده است. اوضاع به نحوی رقم خورده است که این شرکت شاهد کاهشی چشمگیر در آمار مالکیت بازار بوده است و این امر به این معنی است که سایر شرکت‌های تولید کننده ساعت‌های هوشمند توانسته‌اند تا از اپل نیز موفق‌تر عمل کنند.

پیش‌ازاین شرکت اپل صاحب 43 درصد از کل بازار ساعت‌های هوشمند بود ولی در طول سه ماه یاد شده، تعدادی بیشتر از 10 میلیون دستگاه ساعت هوشمند به فروش رسیدند که از میان آن‌ها ساعت اپل با 3.5 میلیون، ضریب مالکیت 34 درصدی را تجربه کرده است که این امر به معنای کاهش 9 درصدی مالکیت این شرکت بر بازار است.

جالب است بدانید که شرکت اپل تا به امروز موفق شده است بیش از 250 هزار ساعت مجهز به سیستم ارتباطی LTE را به فروش برساند و از این نظر به‌عنوان برترین شرکت بازار مطرح بوده است. با این تفاسیر باید دید که با توجه به موفقیت شرکت‌های مختلف در بازارهایی ماندن ژاپن و سنگاپور، شرکت اپل چه تمهیدی برای بهبود ساختار فروش ساعت اپل در نظر می‌گیرد.


مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا