اخبار

کمپانی ایسوس و ثبت دو اختراع جدید برای تلفن‌های همراه هوشمند

تلفن‌های همراه هوشمند سامسونگ گلکسی A8s و هواوی نوا 4 را می‌توان اولین همراه‌های هوشمندی دانست که طراحی جدیدی را برای موقعیت قرارگیری دوربین جلو اتخاذ کرده‌اند. چیزی که تا همین یکی دو سال قبل غیرقابل اجرا بود، امروز با رونمایی این دو تلفن همراه هوشمند و قرارگیری مستقیم دوربین در صفحه‌نمایش محقق شده است که البته کمپانی‌های دیگر از قبیل کمپانی ایسوس نیز از این قافله عقب نمانده‌اند. با موبایلستان همراه باشید.

ثیت اختراع ایسوس

مطالب مرتبط

طراحی “حفره صفحه‌نمایش” که به “hole in display” شهرت دارد، در ابتدا به‌عنوان طرحی مفهومی بیان شد اما در ابتدا تعداد کمپانی‌هایی که در رابطه با اتخاذ این طراحی جدی بودند بسیار محدود بود. بااین‌حال این روزها تلفن‌های همراه هوشمند بیشتری به این شیوه تولید می‌شوند و از دوربین سلفی ادغام‌شده در صفحه‌نمایش یا دوربین پاپ آپ بهره‌مند می‌شوند.

کمپانی ایسوس در میان کمپانی‌هایی است که اخیرا با ثبت اختراع جدیدی نشان داده است که این دو طراحی را به‌صورت هم‌زمان استفاده خواهد کرد. این ثبت اختراع نشان‌دهنده سه نسخه از تلفن‌های همراه هوشمند ایسوس است که با صفحه‌نمایش بدون لبه و دوربین پاپ آپ در سایزهای مختلف ساخته خواهند شد. اگرچه پاپ آپ بزرگ‌تر نمایش داده‌شده در این ثبت اختراع فضایی برای جاگذاری اجزای دیگر را نیز در نظر گرفته است اما بلندگوی این همراه هوشمند هنوز در لبه بالایی آن قرار دارد.

دومین ثبت اختراع مربوط به تلفن همراه هوشمند کمپانی ایسوس است که دوربین آن در نظر گرفته‌شده برای آن در بالا و سمت چپ صفحه‌نمایش قرارگرفته است. این دقیقا همان طراحی “حفره صفحه‌نمایش” است که از جانب سامسونگ و هواوی اتخاذ شده است. البته ایسوس پیش‌ازاین اعلام کرده بود که قصد دارد تا بازار تلفن‌های همراه هوشمند گیمینگ را به دست بگیرد و این طراحی دوربین می‌تواند با استراتژی‌های جدید ایسوس منطبق باشد. بااین‌حال، تلفن‌های همراه هوشمند رده‌بالای جدید ایسوس تا فوریه و مارس سال 2019 میلادی رونمایی نخواهند شد.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا