اخبار

DeX Pad سامسونگ، اختراعی ویژه برای گلکسی اس ۹

DeX Pad سامسونگ، اختراعی ویژه برای گلکسی اس 9

کمپانی سامسونگ به‌تازگی ابزار جانبی جدیدی را بانام DeX Pad برای تلفن همراه هوشمند پرچم‌دار آینده خود یعنی گلکسی اس ۹ ثبت تجاری کرده است.

اگر به یاد داشته باشید کمپانی سامسونگ همراه با تلفن‌های همراه هوشمند پرچم‌دار سال ۲۰۱۷ میلادی خود یعنی دستگاه‌های گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس وسیله جانبی ویژه‌ای را به نام DeX Station  عرضه کرد. وسیله جانبی DeX Station کاربری‌های تلفن همراه هوشمند گلکسی اس ۸ را بسیار بیشتر کرده و آن را تا حد یک کامپیوتر خانگی قابل‌استفاده کرده است. بااین‌حال به نظر می‌رسد که نسل بعدی این وسیله جانبی یعنی DeX Pad که برای نسل آینده پرچم‌دارهای این کمپانی خوش‌نام عرضه خواهد شد، پا را فراتر نهاده و کاربری‌های بسیار بیشتری داشته باشد. در همین راستا نیز کمپانی سامسونگ نشان تجاری جدیدی را در انتهای ماه دسامبر سال میلادی ۲۰۱۷ به ثبت رساند که بر اساس آن تلفن‌های همراه هوشمند گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس این کمپانی این وسیله جانبی را دریافت خواهند کرد.

شایعات حاکی از این هستند که DeX Pad درواقع یک ‌پایه بی‌سیم است که فناوری شارژ بی‌سیم و اجرای ویدیوی بی‌سیم را برای تلفن همراه هوشمند پرچم‌دار سال میلادی جدید سامسونگ به ارمغان می‌آورد. صفحه‌نمایش این دستگاه نیز به‌عنوان یک صفحه لمسی مورداستفاده قرار می‌گیرد و به این منظور نیز تلفن همراه یادشده به‌صورت خوابیده بر روی پد شارژ قرار خواهد گرفت.

وسیله جانبی DeX Station موجود در ابزار برای خروجی ویدیو از طریق یو اس بی نوع C به DisplayPort متکی است و هنوز مشخص نیست که نسل بعدی این وسیله جانبی بر پایه چه فناوری‌ای به‌صورت بی‌سیم درخواهد آمد. زیرا با در نظر گرفتن منسوخ بودن WiDi و همچنین عدم پایداری Miracast، مطمئناً کمپانی سامسونگ باید برای بی‌سیم کردن این دستگاه به فناوری پیشرفته‌تر و البته کارآمدتری تکیه کند که البته اطلاعاتی درباره آن هنوز به انتشار نرسیده است.

بااین‌وجود شرح‌حال این وسیله جانبی جدید که بانام DeX Pad معرفی‌شده است به این صورت نقل‌شده است که: نرم‌افزاری کاربردی برای مدیریت صفحه‌نمایش دستگاه تلفن به‌وسیله دستگاه‌های کامپیوتر محیطی و شبکه‌های بی‌سیم، دستگاه‌های کامپیوتر محیطی، نرم‌افزار کامپیوتری برای ارتباطات شبکه‌ای بی‌سیم، نرم‌افزار کامپیوتر برای کنترل سازگاری حالت رابط کاربر، نرم‌افزار کامپیوتری برای استفاده در کنترل دسترسی کامپیوتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا