اخبار

نسل سوم سیستم تشخیص اثرانگشت کوالکام برای گلکسی اس 10

خوانندگان موبایلستان مدت‌ها است که اخبار گلکسی اس 10 را می‌شوند و هر روز اطلاعات جدیدی درباره این دستگاه به رسانه‌ها راه پیدا می کنم که آخرین آن‌ها از استفاده از  نسل سوم سیستم تشخیص اثرانگشت کوالکام برای گلکسی اس 10 خبر می‌دهند.

مطالب مرتبط

انتظار می‌رود که گلکسی اس 10 اولین همراه هوشمند سامسونگ باشد که از حسگر اثرانگشت ادغام‌شده در صفحه‌نمایش بهره‌مند خواهد شد. گزارش‌هایی از خبرگزاری‌های تایوانی حاکی از آن هستند که این کمپانی برای این منظور از جدیدترین حسگر التراسونیک کمپانی کوالکام بهره خواهد برد.

اولین حسگر التراسونیک کمپانی کوالکام در حدود سال 2015 میلادی عرضه شود و نسخه بعدی آن نیز در ماه ژوئن سال میلادی گذشته رونمایی شد. نسخه سوم این حسگر نیز ساخته شده است که درنهایت با نیازهای سامسونگ هماهنگی دارد.

اما سامسونگ برای عرضه اولیه این سازه بر روی دستگاه‌های خود نیازمند تعداد بالایی از این حسگرهاست و به همین منظور نیز با کمپانی‌های تایوانی نظیر O-Filmو General Interface Solutions که با نام اختصاری GIS خوانده می‌شود، همکاری‌هایی را آغاز کرده است. لازم به ذکر است که O-Film پیش‌ازاین با کمپانی ویوو برای ساخت X20 UD و X21 UD همکاری‌هایی داشته است.

این حسگر اثرانگشت در بدنه پشتی دستگاه تعبیه خواهد شد.ازآنجایی‌که حسگرهای نوری به صفحه شفاف نیازمند هستند، سامسونگ معتقد است که ممکن است این امر موجب آسیب‌پذیر بودن آن‌ها نسبت به عوامل خارجی نظیر شرایط نوری شود و این امر همچنین بر روی کیفیت تصویر این صفحه‌نمایش خواهد گذاشت.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا