اخبار

پایان پشتیبانی گوگل از اندروید 4.0

همان‌طور که چندی پیش نیز در وب‌سایت موبایلستان خواندید، دارندگان دستگاه‌های مجهز به نسخه‌های قدیمی اندروید یعنی اندروید 4.0 ممکن است در آینده‌ای نزدیک مجبور به تعویض تلفن‌های همراه هوشمند خود شوند زیرا گوگل به‌تازگی اعلام کرده است که به‌زودی پشتیبانی از این نسخه از اندروید را بر خواهد داشت.

اندروید 4.0

مطالب مرتبط

گوگل به‌تازگی در بلاگ توسعه‌دهندگان اندروید خود اعلام داشت که آن‌ها به‌زودی پشتیبانی از اندروید 4.0 که به نام بستنی حصیری نیز مشهور است را بر خواهند داشت. همچنین گوگل پلی نیز ازاین‌پس نرم‌افزارهای نصب‌شده بر روی APK نسخه 14.7.99 را به‌روزرسانی نخواهد کرد. البته تصمیم گوگل در این رابطه بر این مبنا بوده است که این نسخه از سیستم‌عامل اندروید هم‌اکنون هفت‌ساله شده است و تعداد دستگاه‌های فعال آن به کمتر از 1 درصد می‌رسند.

این امر به معنای آن است که هر دستگاه اندرویدی مجهز به اندروید 4.0 با نرم‌افزارهایی که هم‌اکنون بر روی آن فعال هستند کار خواهند کرد اما به‌روزرسانی‌های این نرم‌افزارها از طریق گوگل پلی انجام نخواهد شد. همچنین توسعه‌دهندگان احتمالا می‌بایست نرم‌افزارهای خود را به دودسته مشترکان نسخه اندروید 4.0 و مشترکان اندروید های بالاتر تقسیم کرده یا بپذیرند که نرم‌افزارهایشان ازاین‌پس بر روی ICS پشتیبانی نخواهد شد.

لازم به ذکر است که این تغییرات تنها ممکن است 0.3 درصد از کاربران اندرویدی که از ICS استفاده می‌کنند را تحت تأثیر قرار دهد اما این میزان با توجه به رقم 2 میلیاردی دستگاه‌های اندرویدی، معادل با 6 میلیون دستگاه خواهد بود که تحت تأثیر این تصمیم گوگل قرار خواهند گرفت. بااین‌حال امید است که بسیاری از این دستگاه‌های فعال هم‌اکنون به‌عنوان دستگاه‌های اصلی کاربران مورداستفاده قرار نگرفته باشند.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا