اخبار

برنامه‌ی هواوی برای دستیابی به مقاوم اول عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند در سال 2019

هواوی براساس اطلاعات ارائه‌شده از سوی بسیاری از تحلیل گران، موفق به شکستن رکورد سهم بازار گوشی‌های هوشمند چین برای سه ماه دوم سال 2018 میلادی شده است. با موبایلستان همراه باشید.

مطالب مرتبط: 

این کمپانی با بالا رفتن میزان عرضه تلفن‌های همراه هوشمند خود اهدافش را در این رابطه تنظیم کرده است٬ در ابتدای سال جاری کمپانی‌هواوی ادعای عرضه 180 میلیون دستگاه را اعلام کرد اما از آنجایی‌که 95 میلیون از این رقم به‌تنهایی در سه‌ ماه اول سال جاری به بازار عرضه شد، هواوی تصمیم گرفت تا اهداف خود را گسترده‌تر کرده و 200 میلیون گوشی هوشمند را عرضه کند. همچنین لازم به ذکر است که سری میت 20 در راه است و در سه ماه آخر سال 2018 میلادی عرضه خواهد شد.

هواوی

بر اساس اظهارات ریچارد یو به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی هواوی، عملکرد عالی این کمپانی دراین‌باره بیشتر به خاطر افزایش فروش محصولاتش در چین و اروپا بوده است. برای مثال هواوی در کشور چین با رشد 37 درصدی مواجه شده است و این در حالی است که رشد درامد این کمپانی در اروپا، خاورمیانه و آفریقا برابر با 73 درصد بوده است. در این میان خط تولید P20 پرچم‌دار نسبت به نسخه‌های قبلی خود با 45 درصد رشد همراه بوده است. در جدول زیر سهم هر برند در بازارهای چین در سه ماه دوم سال میلادی را مشاهده می‌کنید که این درصدها متعاقبا در کشورهای دیگر هم مشاهده شده است:

بااین‌وجود تنها مشکل اصلی هواوی‌در این میان، بازار ایالات‌متحده است که فروش این محصولات در آن توسط اپراتورها ممنوع شده است و کاری از دست این شرکت چینی ساخته نیست. البته این اتفاق برای بازار استرالیا نیز تکرار شده است و ریچارد یو بر این باور است که رشد بازارهای چین و اروپا توانسته است تا شانس ازدست‌رفته این کمپانی در کشورهای فوق‌الذکر را جبران کند.

هواوی

همچنین این کمپانی چینی اواخر سال 2018 میلادی خط تولید تلفن‌های همراه 5G خود را نیز آغاز خواهد کرد و این دستگاه‌ها برای عرضه در سال 2019 میلادی آماده خواهند شد. مدیر ارشد اجرایی این کمپانی درباره عملکرد کمپانی مذکور در سال 2019 نیز مثبت اندیش است و امیدوار است در سه‌ماهه آخر سال 2019 جایگاه اولین تولیدکننده تلفن‌های همراه هوشمند در جهان را کسب کند.

همان‌گونه که متوجه شدید٬ این شرکت بزرگ چینی در هر مرحله از فروش دستگاه‌های هوشمند خود٬ هدفی بزرگتر را تعیین می‌کند. نظر شما درباره این موضوع چیست؟ آیا هواوی پتانسیل رسیدن به جایگاه برند اول گوشی‌های هوشمند در جهان را داراست؟


بیشتر بخوانید: 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا