اخبار

IDC: تولید جهانی اسمارت واچ ها ۳۲ درصد افت داشته و تحویل اپل واچ ها با ۵۵ درصد کاهش روبروست

به گفته IDC، تولید سالانه اسمارت واچ ها برای اولین بار در سه ماهه دوم سال جاری میلادی کاهش داشته است. حدود ۳٫۵ میلیون قطعه اسمارت واچ در بازه سه ماهه منتهی به ژوئن عرضه شده اند. این رقم در مقایسه با ۵٫۱ میلیون قطعه ساعت هوشمندی که در بازه مشابه سال ۲۰۱۵ عرضه شده بود، با افت شدید ۳۲ درصدی روبروست. در این میان تنها یکی از پنج تولید کننده برتر این صنعت با افت سالانه تولید مواجه بوده که آن هم اپل است.
اپل ۱٫۶ میلیون قطعه اپل واچ را در این بازه سه ماهه عرضه کرد که سهم بازار این شرکت را به ۴۷ درصد می رساند. این رقم به نسبت ۳٫۶ میلیون قطعه تولید شده در بازه مشابه سال گذشته که در آن زمان سهم بازار اپل را به ۷۲ درصد می رساند، یک روند نزولی وحشتناک را پشت سر گذاشته است. تولید اسمارت واچ های سامسونگ در طول سه ماهه دوم ۵۱ درصد رشد داشته است و تحویل این محصولات به طور سالانه از ۴۰۰٫۰۰۰ به ۶۰۰٫۰۰۰ رسیده است. سهم بازار جهانی این شرکت بیش از دو برابر بوده و از ۷ درصد به ۱۶ درصد رسیده است. این رشد توانسته به سامسونگ این فرصت را بدهد که دومین جایگاه این صنعت را از لحاظ درآمدی به خودش اختصاص دهد.
لنوو در این بازه سه ماهه بهترین رشد را در تولید جهانی اسمارت واچ ها داشته و با یک رشد سالانه ۷۵ درصدی مواجه بوده است. این شرکت ۹ درصد بازار را به خود اختصاص داده که نسبت به ۳ درصد سال گذشته، رشد قابل توجهی به حساب می آید.

ال جی با تصاحب ۸ درصد سهام بازار اسمارت واچ ها و گارمین با تصاحب ۴ درصد توانسته اند در بین پنج تولید کننده برتر این صنعت قرار بگیرند. به گفته Jitesh Ubrani، تحلیل گر ارشد IDC:

مشتریان از اوایل سال ۲۰۱۶ دست به خرید اسمارت واچ ها زدند چون پیش بینی می شد که به یک بروزرسانی سخت افزاری احتیاج دارند. همچنین انتظار نمی رود که WatchOS تا اواخر سال جاری میلادی بهبودی به خود ببیند که این امر فروش کنونی اپل واچ ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد. اپل هنوز هم در بازار اسمارت واچ ها پیشگام است و متاسفانه کاهش تولیدات اپل منجر به افت وضعیت کل بازار می شود. هر تولید کننده ای با چالش های مشابهی در زمینه مد و قابلیت مواجه است و بنابراین انتظار می رود که در سال آینده بهبودهایی صورت بگیرد. از این رو احتمالاً در باقی سال جاری میلادی هیچ رشدی نخواهیم داشت.

 

بازار اسمارت واچ ها

IDC پیش بینی کرده که رشد در سال ۲۰۱۷ به بازار اسمارت واچ ها باز خواهد گشت و احتمالا این رشد بعد از رونمایی نسل بعدی اسمارت واچ های اپل در ماه سپتامبر اتفاق خواهد افتاد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا