اخبار تکنولوژی

مایکروسافت خبر از آمار مالی موفق گیت هاب داد

مایکروسافت به تازگی به عنوان بخشی از گزارش درآمدی خود جدیداً آمار تازه‌ای از عملکرد پلتفرم محبوب گیت هاب را منتشر کرده است. گیت هاب سرویس محبوب توسعه دهندگان نرم‌افزاری و کدنویس‌ها در سال ۲۰۱۸ توسط مایکروسافت به قیمت ۷.۵ میلیارد دلار خریداری شد و طبق گفته‌های اخیر مایکروسافت GitHub هم‌اکنون درآمد سالانه یک میلیارد دلاری دارد که این مبلغ در زمان خرید ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون دلار عنوان شده است.

Microsoft همچنین اذعان کرده که این سرویس هم‌اکنون ۹۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و این رشد چشمگیری در تعداد کاربر نسب به زمان خرید آن (۲۸ میلیون کاربر) توسط مایکروسافت را نشان می‌دهد. آمار منتشر شده‌ی مایکروسافت نشان می‌دهد که تعداد کاربران گیت هاب همچنین نسبت به نوامبر گذشته که تغییر CEO این شرکت اتفاق افتاد افزایش یافته و از ۷۳ میلیون هم‌اکنون به ۹۰ میلیون رسیده است.

گیت هاب و روانه کردن سود به سوی مایکروسافت

این اولین باری است که مایکروسافت هر گونه اطلاعات مالی را راجع به این سرویس از زمان خرید آن تاکنون منتشر کرده است. ساتیا نادلا در اظهارات اخیر خود اعلام کرد که رشد مالی این پلتفرم بسیار مناسب بوده و گیت هاب هرگز به این اندازه موفق نبوده است. او همچنین بیان کرد که بیش از ۹۰ میلیون کاربر از این پلتفرم برای توسعه نرم‌افزار بر روی هر سرویس و پلتفرمی استفاده می‌کنند.

مایکروسافت پس از خرید این پلتفرم در بیشتر موارد اجازه فعالیت آن به شکل قبل را داد و در اوایل بسیاری از طرفداران گیت هاب و توسعه‌دهندگان و طرفداران اپن سورس نگران آن بودند تا مایکروسافت از این پلتفرم برای کاهش ارائه سرویس‌های رایگان استفاده کند.

اما مایکروسافت پتانسیل اصلی موفقیت گیت هاب را از همان روزهای اول درک کرد و سرویس‌های رایگان آن و نرم‌افزارهای اپن سورس را در آن ارتقا داد. در همین راستا، عرضه پروژه‌هایی مانند ابزار هوش مصنوعی مبتنی بر کلاد GitHub Copilot احتمالا بدون کمک مایکروسافت امکان پذیر نبود.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا