اخبار

کوآلکام اولین ویدئو ۸K را با اسنپدراگون 865 منتشر کرد

کوآلکام امروزه یک نمونه ویدئوی ۸K را منتشر کرده است که توسط سخت‌افزاری که از چیپست جدیدش استفاده می‌کند گرفته شده است. همراه موبایلستان به ادامه مطلب بپردازید.

مطالب مرتبط:

امروز کوآلکام یک نمونه ویدئوی ۸K را منتشر کرده است که توسط سخت‌افزاری که از چیپست جدیدش استفاده می‌کند گرفته شده است. جدیدترین تراشه تولید شده توسط شرکت کوالکام با نام اسنپ‌دراگون 865، توان پردازشی بسیاری از دستگاه‌های پیشرفته بازار طی سال جاری را تامین خواهد کرد. پردازشگر تصویر Spectra 480 داخل اسنپ‌دراگون ۸۶۵ می‌تواند در هر ثانیه ۲ گیگاپیکسل را پردازش کند. این پردازشگر همچنین به صورت تئوری قادر به ثبت تصاویر ثابت ۲۰۰ مگاپیکسل و ضبط همزمان فیلم‌های ۴K HDR و تصاویر ۶۴ مگاپیکسلی است. سخت‌افزار مورد نظر برای ضبط این فیلم عبارت بود از یک دوربین ۴۸ مگاپیکسل MX586 سونی که روی «نمونه اولیه یک گوشی هوشمند» قرار داده شد. از نظر عملکرد نرم افزاری نیز به لطف استفاده از موتور هوش مصنوعی نسل پنجم کوالکام در اسنپدراگون ۸۶۵، می‌توان تصاویر را به صورت دسته بندی و طبقه بندی شده مشاهده کرد و زمان بارگذاری آن‌ها را کاهش داد. به سختی در مورد خود کیفیت این ویدئو می‌توانیم قضاوت کنیم.

ویدیو 8 کا

این فیلم با یک سخت‌‎افزار پیش از تولید گرفته شده است و ظاهر ویدئو پر از پارازیت و دانه‌ای است که البته علت آن می‌تواند فشرده‌سازی وب‌سایت‌های مثل یوتیوب و یا واقعا خود سخت‌افزار دانست. همانطور که می‌دانید حسگرهای دوربین Quad Bayer امروزی از همین فرآیند برای ثبت جزئیات بیشتر و تولید تصاویر شفاف‌تر استفاده می‌کند. به‌کارگیری قابلیت ضبط و نمایش ویدیوهای 8K روی تلویزیون‌ها و اسمارت‌فون‌ها طی آینده‌ای نزدیک غیر ممکن به‌نظر نمی‌رسد. امکان کاهش وضوح تصاویر ویدیوهای 8K به 4K، بدیهی‌ترین حسن فیلم‌برداری با چنین رزولوشن بالایی محسوب می‌شود. از این گذشته چنین سناریویی در خصوص حسگرهای دوربین Quad Bayer نیز صادق است. این حسگرها به منظور ضبط تصاویر با واضح‌ بالاتر و جزئیات دقیق‌تر استفاده می‌شوند. علاوه بر این با ترویج بیش‌تر ویدیوهای 8K کاربران برای ذخیره‌سازی آن‌ها به حافظه بسیار بیش‌تری احتیاج خواهند داشت. به هرحال همانطور که می‌دانید حسگرهای دوربین Quad Bayer امروزی از همین فرآیند برای ثبت جزئیات بیشتر و تولید تصاویر شفاف‌تر استفاده می‌کنند.

اسنپدراگون

همانطور که این مقاله از موبایلستان را مطالعه کردید، امروزه کوآلکام اولین ویدئو ۸K را با جدیدترین تراشه تولید شده توسط شرکت کوالکام با نام اسنپ‌دراگون 865، 865 منتشر کرده است. به‌کارگیری قابلیت ضبط و نمایش ویدیوهای 8K روی تلویزیون‌ها و اسمارت‌فون‌ها طی آینده‌ای نزدیک غیر ممکن به‌نظر می‌رسد. امکان کاهش وضوح تصاویر ویدیوهای 8K به 4K، بدیهی‌ترین حسن فیلم‌برداری با چنین رزولوشن بالایی محسوب می‌شود. به هرحال همانطور که می‌دانید حسگرهای دوربین Quad Bayer امروزی از همین فرآیند برای ثبت جزئیات بیشتر و تولید تصاویر شفاف‌تر استفاده می‌کند.


دیگر مطالب پیشنهادی از موبایلستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا