اخبار تکنولوژی

جلبریک شدن کنسول پلی استیشن ۵

امروز در اکانت توییتر یکی از هکرهای معروف، خبری منتشر شد که نشان می‌دهد با استفاده از یک حفره‌ی امنیتی، کنسول پلی استیشن ۵ سونی جیلبریک شده و به تنظیمات اولیه کنسول دسترسی می‌دهد.

بر اساس خبرهای اخیر، کنسول گیمینگ پلی استیشن ۵ سونی جیلبریک شده است و به کاربران امکان دسترسی به تنظیمات اولیه کنسول را می‌دهد.

امروز لنس مک دونالد، هکر معروفی که نسخه غیررسمی بازی Bloodborne 60 FPS را توسعه داده، در اکانت توییتر رسمی خود ویدیویی منتشر کرد و مدعی شد کنسول PlayStation 5 جیلبریک شده است. این حفره‌ی امنیتی از آسیب‌پذیری Webkit استفاده می‌کند. با توجه به اینکه نقص امنیتی مزبور در نسخه‌های جدیدتر سیستم عامل این کنسول برطرف شده است، این روش فقط روی کنسول‌های دارای فریم‌ور ۴.۰۳ قابل استفاده است.

پلی استیشن ۵ و هک شدن آن

با این حال، جیلبریک فعلی پلی‌استیشن پنج نسبتاً محدود است، زیرا فقط به تنظیمات Debug کنسول دسترسی می‌دهد و هنوز هم نمی‌توان به قابلیت‌های روت دسترسی داشت. به این ترتیب، اجازه‌ی اجرای هیچ گونه کدی را نمی‌دهد و هنوز کاربران نمی‌توانند از نرم افزارهای هک خانگی روی آن استفاده کنند. علاوه بر این، روش مزبور هنوز ناپایدار است، بنابراین ممکن است برای اجرای آن چندین بار تلاش لازم باشد.

با توجه به اینکه این روش جیلبریک به سیستم عامل بسیار قدیمی نیاز دارد، تعداد زیادی از کاربران پلی استیشن نسل نهمی قادر به اجرای آن نیستند. اما شاید این اولین گام برای هک شدن کامل کنسول PS5 باشد و به همین دلیل انتظار می‌رود در آینده نیز خبرهای بیشتری در این مورد منتشر شود.

در نظر داشته باشید جدیدترین فریم‌ور کنسول پلی استیشن جدید نسخه‌ی ۶.۰۰ این سیستم عامل است که برای اولین بار پشتیبانی از رزولوشن ۱۴۴۰p را به همراه چندین قابلیت جدید اعمال کرد.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا