اخبار

Xiaomi مقام پنجمی LG را به عنوان بزرگترین فروشنده اسمارت فون ربود!

طبق گزارشی که Strategy Analytics منتشر کرده است، پرچمدار جدید Xiaomi یکی از گوشی های هوشمندی بوده است که در بخش فروش در ۳ ماهه دوم ۲۰۱۴ رشد سریعی داشته است. اپل چینی (نام دیگر Xiaomi در بین مردمان چین) هم اکنون پنجمین فروشنده بزرگ است و این مقام با کسب ۵.۱% از سهم فروش بازار در ۳ ماهه دوم ۲۰۱۴ حاصل شده و علاوه بر عملکرد بهتر در زمینه سودآوری، جایگاه ششم را به LG تحمیل کرده است. این در حالی است که Xiaomi در بازه زمانی مشابه سال گذشته ۱.۸% از سهم بازار را در اختیار داشته است.

تعداد دستگاه های فروخته شده Xiaomi در ۳ ماهه دوم سال جاری میلادی در حدود ۱۵.۱ میلیون دستگاه بوده است. رقمی که دقیقاً ۱۱ میلیون دستگاه بیشتر از بازه زمانی مشابه سال گذشته است. Strategy Analytics، عنوان کرده است “Xiaomi زیر گلوی Lenovo و Huawei نفس می کشد.” این جمله در حالی است که آنها مقام چهارم و سوم را با فروش ۱۵.۸ و ۲۰.۱ میلیون دستگاه در اختیار دارند.
آیا Xiaomi به حرکت صعودی اش ادامه خواهد داد؟ و آیا ما شاهد تغییری دیگر در رده بندی برترین فروشنده ها در سه ماهه جاری خواهیم بود؟ اگر Xiaomi Mi4 پرچمدار این برند بتواند هر چه زودتر راهی به بازارهای بیرون از چین بیابد شاید ما شاهد این باشیم که Xiaomi نیز از مدعیان اصلی برند سازنده گوشی های هوشمند شده است. البته باید به این نکته توجه داشت که عرضه Xiaomi Mi3 در بازار هند نیز تاثیر زیادی در بالابردن میزان فروش این شرکت داشته است.

بدون تعجب، سامسونگ و اپل رهبران اصلی فروش گوشی هوشمند بازار جهانی، دو مضنون همیشگی هستند! با فروش ۷۴.۵ میلیون دستگاه در ۳ ماهه دوم سال جاری سامسونگ هنوز هم برای مدتی دست نیافتنی به نظر می رسد. این نکته علی رغم عملکرد منفی فروش این شرکت در مقایسه با سه ماه دوم سال پیش باز هم حتمی است، اما در طرف دیگر اپل عملکری مثبت داشته است. آن ها ۳ ماهه دوم را با فروش ۳۱.۲ میلیون دستگاه به پایان رساندند در حالی که این آمار بعد از ۱۲ ماه به ۳۵.۲ میلیون رسید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا