اخبار تکنولوژی

آشکار شدن پتنت هایی از گوشی تاشو آیفون اپل

اپل مدت زیادی است که روی گوشی تاشو آیفون کار می‌کند. این شرکت در اکتبر گذشته یک پتنت به اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) ثبت کرد. USPTO اکنون درخواست ثبت اختراع را منتشر کرده که ویژگی‌های کلیدی لولای دستگاه تاشو اپل را نشان می‌دهد.

به نظر می‌رسد اولین آیفون تاشو این شرکت، دستگاهی شبیه به سری گلکسی زد فلیپ سامسونگ باشد. شایعه شده است که مکانیسم لولای اپل “محدوده حرکتی بیشتر” را ارائه می‌دهد. FIG.1 یک دستگاه تاشو اپل را نشان داده که به گفته این شرکت، یک تلفن همراه، یک کامپیوتر یا سایر دستگاه‌های الکترونیکی قابل حمل است.

بنابراین، اپل ممکن بوده در کنار آیفون‌های تاشو روی دستگاه‌های دیگری مانند آیپد تاشو کار کند. قابل ذکر است، مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، انتظار داشت که یک آیپد-مک بوک تاشو هیبریدی در سال ۲۰۲۷ به تولید انبوه برسد. شکل ۲ نمای جانبی بخشی از یک دستگاه الکترونیکی مصور است که دارای یک لولا با پیوند است.

گوشی تاشو آیفون در آینده نزدیک از راه می رسد

آشکار شدن پتنت هایی از گوشی تاشو آیفون اپل

به گفته این شرکت، صفحه نمایش ممکن بوده در هر دو جهت (داخل و بیرون) با این طراحی لولا تا شود. در حالی که این یک دستگاه منحصر به فرد در بازار خواهد بود، شرکت تایید نکرد که در آینده نزدیک اتفاق خواهد افتاد یا خیر.

تصاویر ثبت اختراع نشان می‌دهد که دستگاه‌های تاشو این شرکت صفحات دنده‌های همگام‌سازی را با دندانه‌های قفل شده مجهز می‌کنند. این امکان “حرکت چرخشی هماهنگ بین نیمه چپ و راست لولا” را فراهم می‌کند. لولا ممکن است چندین نقطه به هم پیوسته داشته باشد که ممکن بوده برای حرکت چرخشی به یکدیگر متصل شوند.

با این وجود، باید توجه داشته باشید که شرکت‌هایی از جمله اپل در مورد فناوری‌هایی که روی آنها کار می‌کنند، چندین اختراع ثبت می‌کنند. با این حال، تنها تعداد کمی از آنها به یک محصول نهایی راه پیدا می‌کنند. بنابراین، عملاً هیچ تضمینی وجود ندارد که یک آیفون تاشو یا یک دستگاه دیگر اپل با فناوری‌های ثبت شده وارد قفسه‌ها شود.

در دیگر خبرها آیفون‌های مقرون‌به‌صرفه اپل، انتخابی وسوسه‌انگیز برای علاقه‌مندان به فناوری در سراسر جهان هستند و عملکرد چشم‌گیری نسبت به قیمت ارائه می‌دهند. با این حال، گزارش‌های اخیر از SellCell نشان می‌دهد که آیفون SE نسل چهارم بازطراحی شده ممکن است ارزش فروش مجدد خود را مانند دستگاه‌های پرچمدار برتر اپل حفظ نکند.

محصولات اپل به دلیل حفظ ارزش خود شناخته شده‌اند، اما گزارش اخیر نشان داده که مدل‌های آیفون SE سریع‌تر از سایر خطوط آیفون استهلاک می‌کنند. به عنوان مثال، نسل سوم SE که در سال ۲۰۲۲ عرضه شد، ۴۲.۶ درصد از ارزش خود را در ماه اول از دست داد، در حالی که تنها ۱۸.۷ درصد برای آیفون ۱۳ بود. این استهلاک سریع می‌تواند بر جذابیت iPhone SE به عنوان یک سرمایه‌گذاری تأثیر بگذارد. در حالی که این دستگاه‌ها ویژگی‌های عالی ارائه می‌دهند، پتانسیل فروش مجدد آنها ممکن است کمتر از مدل‌های دیگر باشد.

محصولات اپل به دلیل حفظ ارزش خود شناخته شده‌اند، اما گزارش اخیر نشان می‌دهد که مدل‌های آیفون SE سریع‌تر از سایر آیفون‌ها استهلاک می‌کنند. آیفون SE 2022 در ماه اول ۴۲.۶ درصد از ارزش خود را از دست داد، در مقایسه با ۱۸.۷ درصد برای آیفون ۱۳. این نگرانی‌ها را در مورد جذابیت سرمایه‌گذاری آیفون SE افزایش می‌دهد. ویژگی‌های احتمالی آیفون SE4 به این صورت خواهد بود.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا