برنامه و بازی

اپلیکیشن Fingerprint AppLock اسکنر اثر انگشت برای تلفن های اندرویدی

این روزها بسیاری از تولیدکنندگان تلفن هوشمند روی محصولات خود اسکنر اثر انگشت قرار می‌دهند تا با استفاده از آن کاربر بتواند قفل تلفن خود را باز کند. در بین برندهای مطرح آیفون ۵ اس اپل اولین محصولی بود که به این قابلیت تجهیز کرد و سپس اندک اندک تولیدکنندگان اندرویدی نیز به استفاده از این فناوری روی آوردند. حتی گوگل در اندروید ۶ مارشمالو این قابلیت را اضافه کرده و تولیدکنندگان سخت‌افزار مثل کوالکام نیز فناوری ویژه خود را برای تشخیص اثر انگشت معرفی کرده‌اند.
اما اگر تلفن شما از این قابلیت بی‌بهره هست، هنوز راهی هست تا بتوانید به صورت نرم‌افزاری چیزی مشابه آن را شبیه‌سازی کنید. پلی استور پر است از اپلیکیشن‌هایی با ادعای این که می‌توانند اثر انگشت را اسکن کنند، اما اغلب آنها تقلبی هستند و بیشتر جنبه تفریحی دارند. با این حال اپلیکیشن Fingerprint AppLock ادعا می‌کند که می‌تواند هر ابزار اندرویدی با دوربین مجهز به فلش LED را به این قابلیت تجهیز کند تا بتوانید برخی اپلیکیشن‌ها را با آن قفل کنید.
این نرم‌افزار فعلا در مرحله توسعه است و نسخه نهایی تلقی نمی‌شود. هنوز امکان قفل کردن صفحه در آن وجود ندارد و در توضیحات آن نوشته شده که به زودی این امکان نیز برای کاربران فراهم خواهد شد.

بهترین مرکز فروش اقساطی اپل کجاست؟

شیوه کار این اپ به صورت زیر است:

۱. دانلود اپلیکیشن Fingerprint AppLock

اسکنر اثر انگشت
اسکنر اثر انگشت

شما می توانید با مراجعه به پلی استور این اپلیکیشن را روی تلفن خود نصب کنید. و یا از طریق این لینک مستقیم از سایت موبایلستان دانلود کنید download1

۲. گزینه Finger enroll را انتخاب کنید

اسکنر اثر انگشت
اسکنر اثر انگشت

اینجا منوی اصلی اپلیکیشن است و اولین کاری که باید انجام دهید ثبت اثر انگشتتان است.

۳. بی حرکت بمانید!

اسکنر اثر انگشت

روش کار این است که اپلیکیشن فلش LED شما را روشن کرده و سعی می‌کند روی انگشت شما فوکوس کند. باید دقت کنید و مدتی انگشتتان را حرکت ندهید. کمی مرحله ثبت اثر انگشت آن آزاردهنده است و برای نهایی شدن باید اپلیکیشن بتواند ۷ بار به صورت موفق آن را ثبت کند.

۴. اپلیکیشنی را قفل کنید

اسکنر اثر انگشت

پس از آنکه اثر انگشت شما ثبت شد نوبت به آن می‌رسد که اپلیکیشنی را قفل کنید. از منوی اصلی گزینه میانی را انتخاب کرده و سپس اپلیکیشن مورد نظرتان را انتخاب کنید. مثلا ما اپلیکیشن کروم را انتخاب کردیم.

۵. اپلیکیشن قفل شده را اجرا کنید

اسکنر اثر انگشت

حالا که کروم را برای قفل شدن انتخاب کرده‌ایم سعی می‌کنیم آن را اجرا کنیم. به طور خودکار فلش LED دستگاه شما روشن شده و از شما می‌خواهد انگشتتان را جلوی دوربین قرار دهید. پس از آن که اثر انگشت شما به درستی تشخیص داده شد، اپلیکیشن اجرا می‌شود.

۶. گزینه‌های قفل

اسکنر اثر انگشت

در داخل اپلیکیشن Fingerprint AppLock گزینه‌های زیادی دیده می‌شوند. در بین آنها  Screen Lock هم وجود دارد که فعلا غیرفعال است و جلوی آن جمله Coming soon دیده می‌شود.
مطمئنا نحوه عملکرد این اپلیکیشن با آنچه روی آیفون و گلکسی‌های سامسونگ و نکسوس‌های جدید شاهدش هستیم قابل قیاس نیست، اما اگر دوست دارید از چنین قاابلیتی بهره‌مند شوید، این اپلیکیشن بهترین گزینه است.
منبع : زومیت

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا