اخبار

اچ‌تی‌سی با همکاری والو رویای واقعیت مجازی را، محقق میکند.

اچ‌تی‌سی با همکاری والو  رویای واقعیت مجازی را، محقق میکند.

اچ‌تی‌سی همکاری استراتژیک خود را با شرکت Valve اعلام کرد، و از رونمایی محصول نسخه توسعه دهندگان  VR در اوایل بهار و نسخه نهایی تا پایان سال ۲۰۱۵ خبر داد

HTC Vive_White
بارسلون،‌اسپانیا، یکم مارس ۲۰۱۵- اچ‌تی‌سی، پیشروی جهانی در عرصه تکنولوژی‌های هوشمند نوآورانه، امروز اعلام کرد قصد دارد به تولید انبوه محصولات مرتبط با واقعیت مجازی VR نزدیک تر شود. اچ‌تی‌سی بواسطه همکاری استراتژیک با شرکت Valve، نحوه استفاده از تکنولوژی و تعامل با دنیای اطراف را با آغاز استفاده از HTC Vive دگرگون خواهد کرد. HTC Vive، نسخه توسعه دهندگان در بهار و نسخه مصرف کنندگان تا پایان سال ۲۰۱۵ عرضه خواهد شد.
در Vive، سیستم ردیابی در واقعیت مجازی Valve’s Steam  با تکنولوژی طراحی های مشهور اچ‌تی‌سی ترکیب شده است که به ایجاد شاخصی طلایی برای صنعتی که تا امروز در تقلای خروج از عرصه طراحی های مفهومی بوده، شده است
خانم شر وانگ رئیس ارشد اچ‌تی‌سی در این زمینه گفت:« اینکه یک کمپانی فرصتی داشته باشد تا نحوه تعامل انسانها با دنیای اطرافشان و یکدیگر را دگرگون کند، امری کم سابقه و بی نظیر است. این دقیقا همان هدفی است که ما در همکاری باValve دنبال میکنیم.»
پیتر چو، مدیر ارشد اجرایی شرکت اچ‌تی‌سی در این زمینه اعلام کرد :« ما قبلا یک بار این تجربه را با طراحی و توسعه تکنولوژی تلفن هوشمند کسب کرده بودیم و حالا برای بار دوم در همکاری با Valve این تجربه را در زمینه تکنولوژی واقعیت های مجازی که قبلا برای مصرف کنندگان در حد یک رویا بوده،‌ بدست می آوریم.»
کیفیت مسحور کننده، تجربه چند بعدی
Vive ، شبه واقعی ترین تجربه در واقعیت های مجازی را ارائه می‌دهد، و در یک چشم به هم زدن شما را به دنیای دیگری می‌برد.HTC و Valve   سیستم ابعاد سنجی  یک اتاق کامل با زاویه دید ۳۶۰ درجه را برای دستگاه کنترلر معرفی کرده اند، تا شما بتوانید از جایتان بلند شوید، در اطراف بچرخید و فضای واقعیت مجازی اطراف خود را کشف کنید و در عین حال هر شئ را از زوایای مختلف بررسی کنید و با محیط مجازی اطرافتان ارتباط کامل تری برقرار کنید. این هدست برای رسیدن به مرحله جدیدی از کارایی، به بالاترین کیفیت های گرافیکی، ۹۰ فریم در ثانیه با حفظ کیفیت صدا، مجهز است.
همچنین HTC  یک دستگاه کنترل  VR  ، HTC VR Controller ، را معرفی خواهد کرد تا شما با محیط واقعیت مجازی خود احساس نزدیکی بیشتری داشته باشید. در هر بسته HTC VR Controller  یک جفت کنترلر  بی سیم خواهد بود و به گونه ای طراحی می‌شوند  که تطابق پذیری بالایی داشته باشند و با نمونه های وسیعی از تکنولوژی واقعیت مجازی کار کنند. HTC VR Controller بر خلاف نمونه های رایج دسته کنترل بازی، ساده بوده و کار کردن با آن راحت است تا هر کسی به بهترین نحو از آن استفاده کند.
 
 
بازی های کامپیوتری و حتی فراتر
برای نسخهBeta  از نمونه مختص توسعه دهندگان Vive، تا همین لحظه محتوا های سرگرم کننده و غنی ای از برترین توسعه دهندگان بازی های کامپیوتری جهان تولید شده است.  از جمله این تولید کننده های بازی کامپیوتری موارد زیر را میتوان نام برد:
:‌Vertigo Games, Bossa, Barry-Fireproof, Dovetali Games,  Wemo Labs, Google, Steel Wool Games, Owlchemy
 
کن بیردوئل  از Valve در این باره گفت :« همکاری ما با HTC بر اساس اشتیاق مشترک دو شرکت برای تولید سریع ترین و کامل ترین تجربه ی واقعیت مجازی ایجاد شده است.» او در ادامه گفت:«‌  تولید نمونه مختص توسعه دهندگان Vive مرحله ی برجسته ای از تلاش ما برای رسیدن به این هدف است.»
در حالیکه خلق تجربه های هیجان انگیز مهمترین اصل در دنیای واقعیت مجازی است، پتانسیل های بازی های کامپیوتری هم نامحدود اند.HTC و Valve برای درک جشم اندازی وسیع تر در واقعیت مجازی VR متعهد شده اند و این امر را فرصت مناسبی برای دگرگون کردن تجربیات روزمره میدانند. سفر، شرکت در یک بازی، دیدار های دوستانه، و یا حتی خرید کردن دیگر مانند گذشته نخواهد بود. برای تبدیل این چشم‌انداز به حقیقت، دو شرکت در حال حاضر در حال همکاری با برند های مصرف کننده پیشرو از جمله: Google, HBO, Lionsgate, National Place Museum  است.
خانم شر وانگ رئیس ارشد اچ‌تی‌سی در این زمینه گفت:‌«‌ Vive، فرصت بسیار خوبی را در اختیار توسعه دهندگان نرم افزاری و تولید کنندگان محتوا میگذارد. ما میخواهیم با کمک توسعه دهندگان نرم افزاری،  با هدستی که سرگرمی های ما، ارتباط و تعامل با یکدیگر و نحوه یادگیری ما را به طور کلی باز تعریف میکند و به مرور خلاقیت ما را نیز بازتعریف خواهد کرد، واقعیت مجازی را به مسیر اصلی خود برسانیم و راه حل جامعی ارائه دهیم . او در پایان گفت:‌« HTC Vive به واقعیت تبدیل شده، در حال حاضر موجود است و تا قبل از سال ۲۰۱۶ برای استفاده آماده خواهد بود. »

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا