اخبار

اچ‌تی‌سی شر وانگ را به سمت مدیرعامل شرکت منصوب کرد

اچ‌تی‌سی شر وانگ را به سمت مدیرعامل شرکت منصوب کرد

پیتر چو از این پس مدیر لابراتوار توسعه نسل بعدی اچ‌تی‌سی خواهد بود

تایپه، بیستم مارچ ۲۰۱۵- هیئت مدیره شرکت اچ‌تی‌سی، شر وانگ ،رئیس هیئت مدیره و یکی از موسسین HTC را از همین لحظه مدیر عامل HTC اعلام کرد. پیتر چو نیز به سمتی استراتژیک جدید منتقل می‌شود و هدایت نوآوری محصولات نسل بعدی را بر عهده خواهد داشت.
خانم شر وانگ، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل  HTC، در این باره گفت:« با استفاده از تلفن های هوشمند به عنوان هسته مرکزی ارتباطات شخصی در پیوند با دنیای در حال رشد ابزار های هوشمند، ما شاهد تغییرات گسترده و سریعی در صنعت موبایل بوده‌ایم. ما در صنعت تلفن هوشمند پیشرو بوده‌ایم، و حالا، با درک پتانسیل نسل جدید محصول و خدمات متصل، میخواهیم همان تفکر را در این راه پیاده سازی کنیم. بازخورد امیدوار کننده‌ در ارائه محصولات واقعیت مجازی ما،HTC Vive، که در ماه گذشته شاهد آن بودیم، اهمیت تکنولوژی های اتصالی و تاثیر آنها در آینده ما را نشان می‌ دهد.» او در ادامه گفت:« به عنوان کسی که ذاتا کارآفرین بوده است، از اینکه موقعیت های جدید زیادی در پیش رو داریم بسیار هیجان زده هستم، و برایم افتخار بزرگی است که با قبول این سمت، برای کمک به شکل گیری مرحله بعدی توسعه شرکت اچ‌تی‌سی، فرصتی داشته باشم.»
در دو سال گذشته، خانم وانگ به صورت گسترده‌ای به نظارت و راه‌اندازی بخش های مختلفی از شرکت مشغول بوده تا آقای چو تمرکز بیشتری بر توسعه محصولات داشته باشد. پیتر چو در این زمینه طراحی های مطرح در سطح جهانی و تکنولوژی های تخصصی را در سطح بالایی ارائه کرد. هیئت مدیره اچ‌تی‌سی و تیم اجرایی به این توافق رسیدند که با رسمیت پیدا کردن پیشرفت های جدید اچ‌تی‌سی، اکنون زمان مناسبی برای تغییرات سازمانی است که لازمه حرکت اچ‌تی‌سی به سمت مراحل بعدی توسعه است.
پیتر چو در زمانی که مدیر عامل شرکت بود، بر انتقال موفقیت‌آمیز اچ‌تی‌سی از یک شرکت تولید کننده محصولات همراه به برندی مطرح جهانی، نظارت کرده‌است. او در سمت اجرایی جدید خود به عنوان مدیر لابرتوار توسعه نسل بعدی، در شناسایی موقعیت های نسل بعدی شرکت، بسیار سودمند خواهد بود.
درباره شر وانگ، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره
خانم شر وانگ سابقه درخشانی در صنعت الکترونیک داشته است. ذکاوت و نگرش استراتژیک او در زمینه تکنولوژی و کارآفرینی باعث شد که او نقش مهمی در تاسیس تعداد زیادی شرکت های تجاری در زمینه فناوری اطلاعات داشته باشد.
در سال ۱۹۹۷، خانم وانگ شرکت اچ‌تی‌سی را تاسیس کرد تا ادغام رایانش در تلفن همراه و ارتباطات را با توسعه نوآورانه تلفن های هوشمند، جامه عمل بپوشاند. چشم اندازی که منجر به ایجاد شرکت جهانی با سرمایه ای چندین میلیارد دلاری شده که همیشه در عرضه آخرین تکنولوژی ها به بازار اولین بوده است. تکنولوژی هایی نظیر نسل های مختلف وایرلس همراه، صفحه نمایش لمسی، و تولید و طراحی تلفن هوشمند برای Microsoft® Windows Mobile  و Android operating systems.
در سال گذشته، خانم وانگ توسط CNBC به عنوان یکی از ۲۵ نفری که از سال ۱۹۸۹مهم ترین تاثیر را در تجارت و بازرگانی داشته اند، انتخاب شد. در سال ۲۰۱۱، فوربز لقب یکی از تاثیرگذارترین زن ها در صنعت وایرلس را به خانم وانگ داد و فست کمپانی او را یکی از تاثیر گذار ترین زن ها خطاب کرد. همچنین او از سال ۲۰۱۲ در لیست سالانه قدرتمند ترین زن ها در مجله فورچون قرار داشته است. همچنین او جایزه ‘ فرد برتر سال’ چین را از CCTV دریافت کرده است. خانم وانگ که فارق التحصیل دانشگاه های کالیفرنیا و برکلی است، متاهل و دارای دو فرزند است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا