آموزش و ترفنداخبار

با این روش ها حافظه آیفون خود را خالی کنید

همه ما می دانیم که گوشی های آیفون فاقد قابلیت پشتیبانی از کارت حافظه SD هستند. این بدان معنا است که کاربران گوشی های آیفون با شانزده گیگابایت حافظه داخلی باید مدام فایل ها و اپلیکیشن های اضافی را از گوشی خود پاک کنند تا فضای خالی لازم برای سایر اپلیکیشن ها را فراهم کنند. اما هرچقدر هم که این کار را با دقت انجام دهید، باز هم بخش هایی از حافظه داخلی آیفون شما توسط برنامه هایی اشغال شده که دور از چشم باقی می مانند. اما نگران نباشید، امروز شما را با چند ترفند برای آزادسازی سریع حافظه داخلی گوشی تان آشنا می کنیم.
در iOS 9، پیامک های شما به طور پیش فرض برای همیشه در گوشی ذخیره می شوند. با توجه به میزان استفاده شده از پیامک ها، این موضوع می تواند بخش قابل توجهی از حافظه گوشی شما را اشغال کند. اما به این روش می توانید این مشکل را حل کنید: ابتدا وارد بخش تنظیمات گوشی خود شوید، گزینه Messages را انتخاب کنید و در نهایت وارد قسمت Keep Messages شوید. حال در این صفحه گزینه های مختلفی در رابطه با مدت باقی ماندن پیام ها در گوشی خود مشاهده می کنید: سی روزه، یک ساله و برای همیشه. اگر گزینه سی روزه را انتخاب کنید، پس از سپری شدن سی روز از دریافت هر پیام، پیغامی برای پاک کردن آن دریافت خواهید کرد. آن را تایید کنید و به این ترتیب فضای خالی لازم برای اجرای سایر برنامه ها را در اختیار خواهید داشت.
راه دیگر برای خالی کردن حافظه داخلی گوشی های آیفون به این ترتیب است: وارد تنظیمات شوید، گزینه Safari و در نهایت History and Website data را انتخاب کنید. از نام گزینه ها مشخص است که چه کاری انجام می دهند. به این ترتیب می توانید حافظه اشغال شده گوشی خود در رابطه با سابقه وب سایت هایی که تاکنون مشاهده کرده اید را پاک کنید. همچنین می توانید تنطیمات را به نحوی تغییر دهید تا نسخه ای کوچک از تصاویر در گوشی شما ذخیره شود و نسخه اصلی در حساب کاربری iCloud تان نگهداری شود.
راه آخر، مرتبط با خالی کردن حافظه رم گوشی است. اگر دکمه های پاور و Home را نگه دارید، حافظه رم و cache خالی می شود. میزان حافظه آزاد رم را می توانید در بخش تنظیمات، قسمت General و در گزینه About مشاهده کنید.
 
 

iphone
iphone
iphone

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا