آموزش و ترفنداخبار

با چند قدم ساده ایفون خود را ضدکودک کنید

کودکان نوپا و گوشی های هوشمند به ویژه مدل های رده بالا و گران قیمتی مانند آی‌فون به واقع ترکیب فوق العاده ای نیستند. اما با توجه به این که اپلیکیشن های بسیاری خوبی برای کودکان در دسترس هستند می توانید طی چند مرحله دسترسی به آی‌فون خود را محدود ساخته و با خیال راحت آن را در اختیار فرزند کوچک خود قرار دهید. در ادامه با ما همراه باشید تا هرچه بیشتر با این مرحل آشنا شویم.
 
۱٫ فعال کردن محدودیت ها
برای محدود کردن دسترسی کودکان به آی‌فون می توانید از بخش محدودیت های (Restrictions) اپل استفاده کنید تا کنجکاوی فرزندتان مشکل ساز نشود.
 

co5566

با ورود به Settings بخش General را انتخاب کرده و سپس گزینه Restrictions را انتخاب کنید

co5565

پس از فعال کردن Enable Restrictions از شما خواسته می شود تا یک گذرواژه چهار رقمی تعیین کنید. توجه داشته باشید در صورتی که این گذرواژه را فراموش کنید باید آی‌فون خود را پاک کرده و آن را به عنوان یک دستگاه جدید راه اندازی کنید تا گذرواژه حذف شود.
 
۲٫ ممانعت از دسترسی به اپلیکیشن های مشخص
اکنون فهرستی از اپلیکیشن ها و ویژگی ها پیش روی شما قرار گرفته تا پیش از آن که آی‌فون خود را در اختیار فرزند کوچک خود قرار دهید برخی از آنها را غیر فعال کنید. به صورت پیش فرش در فهرست ارائه شده دسترسی به تمامی اپلیکیشن ها امکان‌پذیر است که به رنگ سبز نمایش داده می شوند.

co5564

شما باید به صورت دستی هر گزینه ای که قصد دارید دسترسی به آن ممنوع شود را انتخاب کنید. همان گونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید با محدود کردن دسترسی به دوربین آی‌فون، اپلیکیشن فیس‌تایم نیز غیر فعال می شود

co5563

با بازگشت به صفحه خانه و پوشه های اپلیکیشن ها، آیکون های موارد محدود شده پنهان خواهند بود یا عملکردی نخواهند داشت.
 
۳٫ توقف خرید
بخش بعدی در فهرست محدودیت ها (Restrictions) با خریدهای بالقوه سر و کار دارد. شما می توانید فرزند خود را از انجام هر خریدی در آی‌تیونز و آی‌بوکس باز دارید و همچنین اطمینان حاصل کنید خریدهای درون اپلیکیشنی، نصب اپلیکیشن های جدید و حذف اپلیکیشن های موجود اختیاری نیست.
 

co5562

۴٫ مدیریت دسته بندی ها
این ویژگی برای افرادی مناسب است که فرزندان بزرگتری داشته و قصد دارند آزادی بیشتری در کار با آی‌فون به آنها بدهند. بر همین اساس، کاربر می تواند محدویت های دسته بندی برای رسانه اعمال کرده تا از دسترسی به محتوای نامناسب و مخصوص بزرگسالان توسط کودکان جلوگیری شود.

co5561

انتخاب وب سایت ها نیز یک گام فراتر نهاده و توانایی محدود کردن دسترسی به سایت هایی مشخص را فراهم می کند.

co5560

۵٫ گزینه ها و تغییرات حریم خصوصی
کاربران آی‌فون این توانایی را دارند تا با تغییراتی در میل، مخاطبین، تقویم، توییتر، فیسبوک، آی‌مسیج و موارد دیگر امکان استفاده از دستگاه خود را برای فردی دیگر محدود کنند.
 

co5559

همچنین می توانید حجم صدای آی‌فون را روی سطحی که مناسب می دانید، تنظیم کنید.
۶٫ مرکز بازی
محدودیت های مرکز بازی (Game Center) به معنای آن است که می توانید با بازی های چند نفره خداحافظی کرده و کودک خود را از افزودن بازیکنان جدید در بازی باز دارید.
 

co5558

۷٫ پایان دادن به محدودیت ها
تنظیمات اعمال شده برای محدودیت ها را می توانید با بازگشت به بخش Settings و سپس Restrictions غیر فعال کنید. از شما خواسته می شود تا گذرواژه محدودیت های خود را وارد کنید و پس از آن آی‌فون به حالت عادی خود باز می گردد.
 
 

co5557

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا