اخبار

با DynaFlash آشنا شوید؛ فناوری جذابی برای پخش تصویر روی سطوح متحرک

یک گروه ژاپنی فناوری ویدیو پروجکشن را تا حدی پیشرفت داده که حتی می تواند صنعت فشن را هم متحول نماید. این گروه به دانشگاه توکیو تعلق دارند و ویدیو پروژکتوری ابداع کرده اند که قادر است تا ۱۰۰۰ تصویر در هر ثانیه را با تاخیر ۳ میلی ثانیه به نمایش در آورد.

اما ویژگی اصلی این دستگاه که DynaFlash نام دارد، این است که می تواند سطوح متحرک مثل یک تی شرت آویزان در باد را دنبال کرده و تصویر را روی آن نمایش دهد، بدون اینکه حرکت سطح اخلالی در پخش تصویر ایجاد نماید.

DynaFlash برای این منظور نور ماورای قرمز را مورد استفاده قرار می دهد و سطح مورد نظر را با آن علامت گذاری می کند که برای چشم انسان نامرئی خواهد بود. این دستگاه همچنین قادر است بین علامت های موجود تمایز قائل شده و دو تصویر مختلف را روی دو نشانه ی ماورای قرمز مختلف که روی یک سطح قرار دارند، پخش کند.

البته پیش از این هم شاهد ابداع تکنولوژی های مشابهی بوده ایم، از جمله بازی Haunted Mansion در دیزنی لند که در سال ۱۹۶۹ شکل اولیه ی فناوری را برای نخستین بار به شکل تجاری مورد استفاده قرار داد. اما باید توجه داشت که گروه های مختلفی از آن زمان روی توسعه این قابلیت فعالیت کرده و پیشرفت های قابل توجهی در آن ایجاد کرده اند.

DynaFlash یکی از آخرین دستیافته ها در این زمینه به حساب می آید که برای استفاده در صنایع مختلف، از سرگرمی و هنر گرفته تا واقعیت مجازی پتانسیل بالایی خواهد داشت.

منبع:digiato.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا