اخبارمجله‌های تخصصی

دو دلیل قانع کننده برای اینکه آیپد پرو نمی تواند جایگزین لپ تاپ ها شود

با ورود آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی اپل به بازار ، انواع و اقسام نقد و بررسی ها در مورد این تبلت غول پیکر در جریان است.مدتی پیش مدیر عامل اپل در مصاحبه ای با خبرگزاری Independent گفته بود که آپید می تواند جایگزینی برای لپ تاپ باشد و در واقع به طور همزمان قادر است نقش لپ تاپ و تبلت را برای کاربر خود بازی کند.در این محصول سخت افزار و نرم افزار به شکل خوبی باهم هماهنگ شده اند و با توجه به ویژگی هایی همچون split view به نظر می رسد که همه را شیفته خود کند. اگر یک کیبورد بدان اضافه شود دیگر یک لپ تاپ تمام عیار خواهد شد.

مایکروسافت هم در زمان معرفی سرفی پرو خود چنین ادعایی کرده بود که البته برای آن محصول به نظر می رسد که درست باشد.اما به عقیده کارشناسان ، هنوز دو دلیل قانع کننده وجود دارد که نتوان آیپد پرو را به چشم لپ تاپ دید.در ادامه این دلایل را باهم مرور خواهیم کرد.با ما همراه باشید.

۱. لازمه اینکه بتوان ادعا کرد یک تبلت قادر است جایگزین خوبی برای لپ تاپ ها باشد این است توانایی ایستادن روی خود را داشته باشد درست مانند قابلیتی که سرفیس بوک مایکروسافت دارد. در سرفیس بوک شما می توانید یک کیبورد بدان وصل کنید و با کمک مفصل یا لولای تعبیه شده در این لپ تاپ براحتی زاویه دید خود را تنظیم نمایید. اما تنها راهی که بوسیله آن بشود آیپد پرو را در حال ایستاده نگه داشت، کیبورد جدید اپل به نام Smart Keyboard است. شما باید این کیبورد را به شکل مثلث درآورده و آن را پشت آپید پرو قرار دهید تا بتواند وزن آن را تاب بیاورد. اما اشکال کار اینجاست که هم فضای بیشتری اشغال می شود و هم هیچ امکانی برای تنظیم زاویه دید وجود ندارد، بعلاوه اینکه براحتی یک لپ تاپ نمی توان آن را روی پاها گذاشت و از آن استفاده کرد.

 

 

شاید این مورد مطرح شده به صورت تئوری چندان جدی هم نباشد اما در عمل حتما به دغدغه ای بزرگ برایتان تبدیل خواهد شد. مایکروسافت حق دارد که ادعا کند سرفیس پرو آن جایگزین خوبی برای لپ تاپ هاست چون ویژگی هایی بکار رفته در این تبلت دقیقا با ویژگی های یک لپ تاپ برابری می کند مانند اجرای ویندوز ۱۰ به طور کامل  و همچنین وجود اپ های دسکتاپی. با این حال امید است شرکت های طرف سوم تولید کننده پایه و کیبورد مانند Zagg و ClamCase بتوانند فکری به حال این مشکل آیپد پرو بکنند.

 

 

۲. یک حقیقت دیگر هم که وجود دارد این است که آیپد پرو قرار است سیستم عامل آی او اس ۹ را اجرا کند. این تبلت خیلی قابلیت های خوبی دارد از جمله Split View که پیش از این در مورد آن صحبت شده است، ویژگی که به شما اجازه می دهد نمایشگر آیپد را به دو بخش تقسیم نموده و در هر کدام دو اپ جداگانه را اجرا کنید. اما یادمان نرود که سیستم عامل هنوز یک سیستم عامل موبایل است و نمی تواند جای یک  سیستم عامل دستگاه پی سی را بگیرد و هیچگاه به نیرومندی سیستم عامل یک لپ تاپ نخواهد شد. همچنین خبری هم از اینکه طراحان در پی ساخت اپ هایی باشند که به فرم فاکتور لپ تاپ ها نزدیک باشد تا کنون از سوی طراحان به گوش نرسیده است، چراکه این برنامه ها هنوز به عنوان “اپ های آیپد” شناخته می شوند.

 

 

 

تا زمانی که این شرایط تغییر نکند، گمان نمی رود کسی به قصد خرید آیپد پرو برای جایگزین کردن آن با لپ تاپش برود. علاوه بر این بحث قیمت هم که به میان می آید باز بهتر است لپ تاپ خرید تا یک آیپد پرو. قیمت پایه یک آیپد پرو آن هم بدون Smart Keyboard (به طور جداگانه ۱۶۹ دلار فروخته می شود) ۷۹۹ دلار است، این درحالیست که با همین مبلغ می شود دو لپ تاپ ویندوزی یا مدل مک بوک ایر ۱۳ اینچی را انتخاب کرد. به طور کلی اگر قرار باشد چیزی جای لپ تاپ را بگیرد بهتر است آن چیز یک لپ تاپ- تبلت باشد نه صرفا یک تبلت. بهترین مثال همان سرفیس بوک جدید مایکروسافت است، لپ تاپی که اگر کیبوردش از آن جدا شود می تواند حکم یک تبلت را نیز داشته باشد.

 

منبع : gadgetnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا