اخبار

رکورد سرعت ۴جی شکسته شد !!! صدای پای ۵جی می آید !!!

 

photo_2015-11-18_22-11-51

 

در حالی که هنوز ۴G در تمام کشورها مورد استفاده قرار نگرفته است و فناوری‌های ۵G بدون پیروی از استاندارد خاصی در آزمایشگاه‌ها توسعه داده می‌شوند؛ یک اپراتور مخابراتی استرالیایی با همکاری شرکت اریکسون توانست رکورد سرعت روی این دو شبکه را بکشند!در ادامه با کانال تکنولوژی همراه باشید.

شرکت Telstra مدعی است توانسته اطلاعات را با سرعت یک گیگابیت بر ثانیه (۱Gbps) روی شبکه تلفن همراه تجاری خود جابه‌جا کند. این سرعت روی فرکانس ۱۰۰ مگاهرتز و از طریق پنج کانال کاری مجزا اتفاق افتاده است. این شبکه موبایل تجاری یاد شده روی بسترهای ۴G و LTE است و به همین دلیل این خبر از اهمیت بالایی برخوردار است.

از یک سو می‌توان این شکسته شدن رکورد سرعت روی ۴G را مزیت محسوب کرد که می‌تواند نسل بعدی شبکه‌های موبایل را به تاخیر بیندازد ولی برخی دیگر کارشناسان اعتقاد دارند که این فناوری جدید استفاده شده و چنین سرعتی ۴G محسوب نمی‌شود و در استانداردهای LTE نیست بلکه به نوعی یک شبکه ۵G نامیده می‌شود.

برای اینکه تصوری از سرعت جدید به دست بیاید؛ باید گفت همین شرکت Telstra در حال حاضر دارد به مشتریانش سرعت ۴۵۰ مگابیت روی دستگاه‌های موبایل و ۶۰۰ مگابیت روی هات‌اسپات‌های موبایل را ارائه می‌دهد. این اپراتور مخابراتی به مشتریانش گفته است هنوز باید روی این سیستم کار کنند ولی به زودی وارد فاز تجاری شده و می‌توانند ازش استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا