اخبار

سامسونگ و اولین پردازنده مجتمع خود ، Exynos 8 Octa 8890

در حدود دو هفته پیش شرکت سامسونگ از نسل جدید تراشه‌های خود با نام Exynos 8 Octa رونمایی کرد و حالا رسما رونمایی از آنچه که اولین عضو این خانواده جدید است، انجام شد.

از جدیدترین تکنولوژی‌های موجود در صنعت تراشه از جمله فرایند تولید بر پایه تکنولوژی ۱۴ نانومتری FinFET و ترکیب پردازنده کاربردی و یک مودم قدرتمند LTE بر روی یک تراشه بهره می‌برد.

سامسونگ با فرایند‌های جدید تولید تراشه بیگانه نیست. این شرکت در اوایل سال جاری میلادی نیز Exynos 7 Octa 7420 را با همین فرایند ۱۴ نانومتری FinFET معرفی کرد و نهایتا از آن در دستگاه‌های هوشمندی مانند گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اج استفاده کرد.

آنچه که باعث تمایز Exynos 8890 شده آنستکه اولین نمونه تولید شده‌ای است که در آن از تکنولوژی ۱۴ نانومتری FinFET برای اد غام پردازنده و مودم بر روی یک تراشه بهره گرفته شده است. این امر به اشغال فضای کمتر توسط تراشه کمک خواهد کرد تا فضای بیشتری برای تراشه‌ها و قابلیت‌های دیگر باقی بماند. مودم LTE به‌کاربسته شده در این تراشه توانایی پشتیبانی از Cat. 12 و رسیدن به سرعت ۶۰۰ مگابیت بر ثانیه در خصوص دانلود و پشتیبانی از Cat. 13 و رسیدن به سرعت آپلودی تا ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه را دارد.

از دیگر مشخصه‌های متمایز این تراشه می‌توان به بهره‌گیری سامسونگ از اولین طراحی شخصی‌سازی شده هسته پردازنده اشاره کرد. این در حالی است که پیش از این سامسونگ مستقیما از معماری ARM در این زمینه بهره می‌برد. این امر به سامسونگ این امکان را خواهد داد تا پردازنده‌های خود را مطابق با نیازهایش طراحی کند. Exynos Octa 8890 از سال جاری میلادی به مرحله تولید انبوه خواهد رسید تا سامسونگ زمان کافی برای ادغام و به کارگیری این تراشه در گلکسی اس ۷، پرچمدار جدید خود که احتمالا در کنگره جهانی موبایل در ماه فوریه رونمایی خواهد شد را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا