اخبار تکنولوژی

عرضه اپل آیفون تاشو تا سه ماهه اول سال ۲۰۲۷ به تعویق افتاد

اعتقاد بر این است که اپل در حال کار بر روی مجموعه دستگاه‌های تاشو است. در حالی که شرکت مستقر در کوپرتینو، کالیفرنیا، برنامه‌های خود را برای وسایل تاشو فاش نکرده، گزارش‌های اخیر و پتنت‌های ثبت شده حاکی از آن بوده که این شرکت در حال کار بر روی یک اپل آیفون تاشو، آیپد و یک دستگاه نمایشگر بزرگ است که گفته می‌شود مک بوک است.

در اوایل این ماه، گزارشی ادعا کرد که آیفون تاشو اپل ممکن بوده در سال ۲۰۲۶ معرفی شود. اکنون، یک گزارش جدید نشان می‌دهد که اپل عرضه اولین گوشی تاشو خود را به اوایل سال ۲۰۲۷ به تعویق انداخته است.

شرکت کره‌ای AlphaBiz که قبلاً ادعا می‌کرد آیفون تاشو احتمالاً در اواخر سال ۲۰۲۶ عرضه خواهد شد، در گزارش جدیدی اعلام کرد که این دستگاه در سه ماهه اول سال ۲۰۲۷ عرضه خواهد شد. این گزارش به نقل از یک مقام مطلع از برنامه‌های داخلی اپل، می‌گوید که اپل برنامه های خود را برای یک گوشی تاشو به دلایل مربوط به عرضه و تقاضا به تعویق انداخت.

به گفته این مقام رسمی، ما درک می‌کنیم که اپل قصد دارد پس از آماده سازی کامل برای همه موارد، از جمله عرضه و تقاضای نمایشگرهای تاشو، کمی دیرتر از زمان مورد انتظار، فروش آیفون های تاشو را آغاز کند. پیش از این گزارش شده بود که برای سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۶ برنامه‌ریزی شده بود، اکنون گفته می‌شود که گوشی تاشو اپل تا سه ماهه اول سال ۲۰۲۷ به تعویق افتاده است.

با این حال، این گزارش اشاره می‌کند که انتخاب تامین‌کنندگان قطعات، مانند نمایشگرهای تاشو، برای دستگاه طبق برنامه‌ریزی اولیه پیش برود. در اوایل ماه جاری، همان نشریه به نقل از یکی از مقامات ارشد اپل ادعا کرده بود که آیفون تاشو در سال ۲۰۲۶ عرضه خواهد شد. به نقل از یک مقام رسمی در آن زمان.

اپل آیفون تاشو دیرتر عرضه می شود

این مقام رسمی ادعا کرده بود که یک آیفون تاشو نازک‌تر و سبک‌تر از رقبا خواهد بود و تمرکز ویژه‌ای بر جلوگیری از ایجاد چین و چروک روی صفحه نمایش تاشو دارد. طبق گزارش‌ها، اپل برای ثبت اختراع فناوری استفاده کرده که چین و چروک‌ها را در امتداد محور تاشو نمایشگر به حداقل می‌رساند.

اپل هنوز برنامه‌های خود را برای یک دستگاه تاشو فاش نکرده، حتی با وجود اینکه این شرکت از رقبای سامسونگ و گوگل در رده محصولات عقب مانده است. سامسونگ پنج نسل از گوشی‌های تاشوی تاشو و کتابی را عرضه کرده، در حالی که گوگل سال گذشته Pixel Fold را عرضه کرد و گزارش شده که در حال کار بر روی نسل دوم Pixel تاشو است.

تغییر و گزارش‌های متناقض در مورد محصولات تاشو اپل، عدم اطمینان در مورد برنامه‌های این بخش را بیشتر کرده است. به طور گسترده گزارش شده که این شرکت در حال کار بر روی یک iPad تاشو است. در اوایل ماه جاری، مینگ چی کو، تحلیلگر اپل ادعا کرد که اولین دستگاه تاشو اپل یک مک بوک ۲۰.۳ اینچی خواهد بود که احتمالاً در سال ۲۰۲۷ وارد تولید انبوه خواهد شد.

ماه گذشته، یک منبع اطلاعاتی در شبکه اجتماعی چینی Weibo ادعا کرده بود که اپل توسعه آیفون تاشو را به دلیل مشکلات مربوط به نمایشگر تاشو متوقف کرده است.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا