اخبار

عکاس ایرانی در بزرگ‌ترین مسابقهٔ عکاسی در جهان، جوایز عکاسی جهانی Sony در سال ۲۰۱۵، برنده شد

sony-award

عکاس ایرانی در بزرگ‌ترین مسابقهٔ عکاسی در جهان، جوایز عکاسی جهانی  Sony در سال ۲۰۱۵، برنده شد

 

  • دومین عکاس ایرانی در مسابقهٔ عکاسی با تلفن همراه سوم شد
  • عکس‌‌ها از ۲۴ آوریل تا ۱۰ مه در سامرست‌هاوس لندن به نمایش گذاشته خواهند شد
  • برندهٔ آزاد کلی در ۲۳ آوریل معرفی می‌شود و جایزهٔ ۵۰۰۰ دلاری را دریافت خواهد کرد
  • عکس‌ها در press.worldphoto.org یا Image.net در دسترس خواهند بود

حق نسخه‌برداری برای صالح روضاتی محفوظ است، ایران، برنده، مردم، مسابقهٔ آزاد، جایزهٔ عکاسی جهانی Sony در سال ۲۰۱۵
sony-image
۳۱ مارس: صالح روضاتی، عکاس ایرانی، امروز به‌عنوان برندهٔ  ردهٔ آزاد مردم در جوایز عکاسی جهانی  Sony در سال ۲۰۱۵، بزرگ‌ترین مسابقهٔ عکاسی در جهان، برگزیده شد. آکو سالمی، دیگر عکاس ایرانی هم جایگاه سوم مسابقهٔ عکاسی تلفن‌ همراه را به دست آورد.
دستاورد روضاتی خارق‌العاده است چرا که کار او در حالی توانسته از بین ۸۰۰۰۰ عکس شرکت‌کننده از سراسر جهان برگزیده شود که وی حتی عکاسی حرفه‌ای نیست. عکس برنده توسط پنلی از متخصصین سازمان عکاسی جهانی به ریاست سام بارزیلی، مدیر خلاقیت United Photo Industries  (ایالات متحدهٔ امریکا)، برگزیده شد. داوران به دنبال یک عکس برگزیده در هر یک از ۱۰ ردهٔ آزاد بودند.
روضاتی که در وین اتریش به عنوان هنرمند مستقل، زندگی می‌کند، برندهٔ ردهٔ آزاد مردم با عکسی تحت عنوان «Don Bohlul from Isfahan»  (دُن بهلول از اصفهان) شد.
روضاتی دربارهٔ‌این عکس گفت: «این عکس در مقابل کلیسای قدیمی کارلس در مرکز شهر وین گرفته شده و شخصیتی خیالی به نام دُن بهلول، دُن کیشوت مشرق زمین، را به تصویر می‌کشد. بسیاری از افراد او را دیوانه می‌پندارند ولی او سخنانی فلسفی و با معنی می‌گوید. این عکس بخشی از سری دُن بهلول من است که بر اساس داستان طنز خیالی تهیه شده است: روزی روزگاری در شهر قدیمی اصفهان دُن بهلول از بازار می‌گذشت و عکس یک زن زیبای موطلایی غربی را در دکه‌ای دید. او عاشق آن زن می‌شود، اسبش را می‌فروشد و در جستجوی آن زن به وین سفر میکند. او در وین شگفت‌زده می‌شود …»
روضاتی به‌عنوان جایزه یک دوربین Sony ILCE-7M2K با کیت لنز ۲۸ تا ۷۰ میلی‌متری و یک تلفن هوشمند ‎ Xperia™ ‎ دریافت می‌کند و اکنون با برندگان ۹ ردهٔ آزاد دیگر برای بردن عنوان عکاس سال جوایز عکاسی جهانی  Sony در سال ۲۰۱۵ و ۵۰۰۰ دلار آمریکا رقابت می‌کند.
برندهٔ عنوان عکاس کل رده‌ها روز ۲۳ آوریل در جشنی در لندن اعلام می‌شود و این عکاس برای دریافت جایزه‌اش به لندن پرواز خواهد کرد.
علاوه بر این عکس روضاتی در نمایشگاهی در سامرست‌هاوس لندن از ۲۴ آوریل تا ۱۰ مه به نمایش گذاشته خواهد شد و در نسخهٔ ۲۰۱۵ کتاب جوایز عکاسی Sony هم به چاپ خواهد رسید.
جایزهٔ عکاسی با تلفن همراه
آکو سالمی، عکاس ایرانی هم با رأی‌گیری عمومی از طریق وب‌سات سازمان عکاسی جهانی در بین ۲۰ عکاس برگزیده شده در جایگاه سوم قرار گرفت. عکس‌های برگزیده از بین ۱۰۲۹۳ عکس توسط پنلی از داوران متخصص برگزیده شده بود.
این عکس هم در لندن به نمایش گذاشته خواهد شد و عکاس یک تلفن هوشمند ‎ Xperia™‎ دریافت خواهد کرد.
برندگان هر ده رده به علاوهٔ مسابقه‌های جوانان و تلفن همراه که امروز اعلام شد، در این وب‌سایت قابل مشاهده هستند: www.worldphoto.org.
عکس‌های برنده را می‌توان از اینجا دانلود کرد: press.worldphoto.org
لطفاً توجه کنید که حقوق این عکس‌ها در صورت اشتراک‌گذاری در رسانه‌های اجتماعی باید رعایت شود. در صورت استفاده از Twitter لطفاً از هشتگ #SWPA و برچسب @WorldPhotoOrg استفاده کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا