اخبار تکنولوژی

قابلیت Call Links به واتساپ رسید

نرم‌افزارهای تخصصی در حوزه تماس صوتی و تصویری از قابلیتی برای اشتراک‌‎گذاری لینک تماس با دیگر کاربران برخوردارند و این هم یکی از صدها فقدان واتساپ بود که به نظر مهندسان تیم توسعه محبوب‌ترین نرم‌افزار پیام رسان دنیا آن را در اختیار کاربران خود قرار داده‌اند. با قابلیت Call Links در ادامه آشنا شوید.

پیش از این اطلاعاتی در مورد اشتراک‌گذاری لینک تماس‌های صوتی و تصویری در واتساپ از طریق پیام متنی با دیگر کاربران منتشر شده بود که به نظر حالا در اختیار کاربران قرار گرفته است. همانطور که از نام قابلیت Call Links مشخص است با این قابلیت کاربران می‌توانند لینک‌هایی به مخاطبان دیگر ارسال کرده و آنها را به تماس صوتی یا تصویری خود دعوت کنند.

بدیهی است که مخاطبی که لینک را با آن به اشتراک می گذارید باید نرم‌‎افزار واتس اپ را روی دستگاه خود نصب کرده باشد و در غیر این صورت مخاطب مذکور نمی‌تواند به تماس بپیوندد. از طرف دیگر، این امر پیوستن به تماس را بسیار آسان‌تر می‌کند، زیرا فقط باید روی لینک دریافتی کلیک کنید.

البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که اشتراک گذاری لینک تنها محدود به مخاطبان شما نخواهد بود و می‌تواند لینک تماس را برای هر کاربر دیگری که حساب واتساپ داشته باشد ارسال کنید.

قابلیت Call Links کاربردی و جدید

همچنین پیوندها (لینک‌ها) را می‌توان به یک پیام دعوت اضافه کرده یا در یک چت ارسال نمود. استفاده از Call Links به خصوص در زمانی که قصد برگزاری یا برنامه ریزی یک تماس کنفرانسی با چندین نفر که ممکن است در لیست مخاطبین شما باشند یا نباشند، بسیار مفید خواهد. ویژگی جدید پیوند تماس واتس اپ از این هفته برای کاربران اندروید و iOS در سراسر جهان عرضه خواهد شد. اگر هنوز آن را در تلفن خود نمی بینید، چند روز دیگر صبر کنید.

تیم توسعه WhatsApp تا به حال اعلام نکرده که چطور الگوریتم‌های احراز اصالت تماس ویدئویی یا صوتی جهت محافظت از افراد در برابر لینک‌های تقلبی را پیاده کند. با این حال می‌تواند گفت شما به عنوان یک سمت مکالمه می‌توانید از طرف ارسال کننده لینک تماس، اصالت را به صورت پیام مستقیم متنی یا صوتی جویا شوید یا اگر خودتان ارسال کننده لینک تماس هستید، قبل از فشردن دکمه ارسال لینک، مخاطب (مخاطبان) خود را مجدداً بررسی کنید.

پیش از این مارک زاگربرگ به عنوان مدیر عامل متا، تایید کرده که واتس اپ آزمایش تماس ویدیویی رمزگذاری شده ایمن برای حداکثر ۳۲ نفر را آغاز کرده است. به نوعی می‌توان رونمایی از این قابلیت را نیز حرکتی طعنه آمیز تلقی کرد که که واتس اپ گزینه ارسال لینک تماس را اضافه کرده است تا افراد بتوانند به راحتی به تماس ها بپیوندند، اما همچنان به کاربران خود قول می‌دهد در آینده امنیت بهتری را برای تماس های ویدیویی فراهم کند!


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا