اخبار

مایکروسافت از تأخیر در طرح اجرای برنامه‌های اندروید بر روی گوشی‌ها و تبلت‌های ویندوز ۱۰ خبر داد

علاقه‌مندان به محصولات مایکروسافت در جریان هستند که این شرکت از سال گذشته مشغول کار بر روی طرحی موسوم به  آستوریا است که در واقع پلی میان پورت کردن اپلیکیشن‌های اندروید و  iOS برای اجرا بر روی دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ است.

هرچند ردموندی ها تاکنون چند کلیپ تبلیغاتی پیرامون به نمایش گذاشتن نوع عملکرد پل آستوریا منتشر کرده‌اند، با این حال برنامه مذکور به صورت رسمی در دسترس هیچ یک از توسعه‌دهندگان این شرکت قرار نگرفته؛ در همین رابطه یکی از سخنگویان ارشد مایکروسافت روز گذشته از احتمال به تعویق افتادن اجرایی شدن این پروژه به دلیل تداخل رابط‌های برنامه‌نویسی اپلیکیشن‌های اندرویدی هنگام پورت شدن سخن به میان آورده است.

ردموندی ها در بیلد ۲۰۱۵ چند طرح اساسی را برای جذب توسعه‌دهندگان بیشتر به منظور انتشار اپلیکیشن‌های ویندوزی با نام‌های Westminster، Centennial، آیلندوود و  آستوریا را معرفی کردن که به ترتیب جهت پورت کردن اپلیکیشن‌های تحت وب، اپلیکیشن‌های wim 32، اپلیکیشن‌های iOS و اپلیکیشن‌های اندرویدی به استور ویندوز ۱۰ مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

بر اساس آخرین بیانیه رسمی منتشر شده از سوی مایکروسافت، روند توسعه آیلندوود و Centennial به اتمام رسیده و در آینده‌ای نزدیک توسعه‌دهندگان می‌توانند با آن‌ها اپلیکیشن‌های تحت وب و iOS خود را برای اجرا بر روی دستگاه‌های ویندوزی بهینه کنند؛ این در حالیست که به نظر می‌رسد به دلیل به وجود آمدن تداخل رابط برنامه‌نویسی اپلیکیشن‌های اندرویدی هنگام پورت شدن، اجرایی شدن پروژه آستوریا به زمان نامعلومی به تعویق افتاده است.

به نظر می‌رسد با به تعویق افتادن اجرایی شدن پروژه آستوریا، مایکروسافت تمرکز خود را بر روی تشویق هرچه بیشتر توسعه‌دهندگان بر استفاده از پلتفرم یونیورسال معطوف کند. لازم به یادآوری است که اپلیکیشن‌های یونیورسال امکان اجرا بر روی تمام دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ از جمله کنسول ایکس‌باکس‌وان و حتی هدست هولولنز را دارا می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا