اخبار

مایکروسافت در سال ۲۰۱۵ موفق به فروش ۶ میلیون تبلت سرفیس شده است

بنابر گزارش سازندگان تایوانی، مایکروسافت در سال ۲۰۱۵ توانسته ۶ میلیون تبلت سرفیس به فروش رساند که تقریبا ۵۰ درصد بیش از میزانی‌ست که تحلیلگران پیش‌بینی می‌کردند. میزان فروش سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۱۵ نیز در حدود ۲.۵ میلیون واحد بوده که رقمی فوق العاده است.این درحالی‌ست که تجارت موبایل و پلتفرم ویندوزفون مایکروسافت در شرایط خوبی به سر نمی برد.
در سه ماهه چهارم که در دسامبر سال ۲۰۱۵ به پایان رسید، فروش سرفیس نسبت به سال گذشته در حدود ۲۹ درصد افزایش یافته که علت آن نیز استقبال خوب کاربران از سرفیس پرو ۴ ( Surface Pro 4 ) و سرفیس بوک ( Surface Book ) بوده است.
طبق گزارش منبع ما، مایکروسافت با سازندگان در حال همکاری‌ست تا بتوانند مدل‌های جدیدی از سرفیس بسازد که به احتمال زیاد در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۶ معرفی خواهند شد. همچنین شایعاتی در مورد یک محصول جدید به نام سرفیس فون ( Surface Phone ) در فضای مجازی منتشر شده که در همان بازه‌ی زمانی از این محصول جدید پرده بردا‌ری می‌گردد. جالب است بدانید که سایتی به نام Surfacephone.com توسط مایکروسافت ثبت شده که البته در حال حاضر به وب سایت سرفیس مایکروسافت ارجاع داده می‌شود اما ثبت چنین دامنه ای تقریبا وجود سرفیس فون را تایید می‌کند.
جالب است بدانید تخمین زده شده که اپل توانسته در سه ماهه چهارم ۲ میلیون واحد آیپد پرو به فروش رساند، که از میزان ۱.۶ میلیونی سرفیس پرو ۴ بیشتر است. نکته‌ی قابل توجه دیگری که وجود دارد نیز این است که اپل توانسته در این سه ماهه در حدود ۲۴.۵ درصد از سهم بازار تبلت را به چنگ آورد. کمپانی اپل توانسته ۱۶.۱ میلیون واحد از محصولات خود را در این سه ماهه بفروش رساند اما با این حال ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته افت فروش مواجه شده است.
مایکروسافت با این فروش نسبتا خوب باز نتوانسته در میان ۵ فروشنده‌ی برتر سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۱۵ قرار گیرد.
منبع: phonearena

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا