اخبار

معرفی ۵ پیام رسان برتر برای برقراری تماس صوتی و تصویری

در گوشی‌های هوشمند کاربران ممکن است از چند ده تا حتی چند صد اپلیکیشن نصب شده مشاهده شود، اما تنها برخی از آن‌ها به معنای واقعی کاربردی بوده و کاربر را هر روز درگیر خود می‌کنند. پیام رسان‌ها از جمله اپلیکیشن‌هایی هستند که افراد به طور مرتب در طول روز به آن‌ها سر زده و همچون بسیاری دیگر از اپلیکیشن‌ها گرد و خاک آن‌ها را نمی‌گیرد. کاربران اغلب به یک اپلیکیشن پیام رسان بسنده نکرده و بسته به امکانات مورد نیازشان چند مورد را از فروشگاه‌های عرضه نرم افزارهای موبایل انتخاب و نصب می‌کنند. دلیل این کار ارائه یک ویژگی جذاب در برخی از آن‌ها همانند امکان برقراری تماس صوتی و تصویری رایگان است. حال با در نظر گرفتن توجه فراوان کاربران به این قابلیت، بهترین اپلیکیشن های تماس صوتی و تصویری کدامند؟

بهترین اپلیکیشن های تماس صوتی و تصویری

سرعت و کیفیت ارسال پیام متنی در اپلیکیشن‌ها معمولا تفاوت چندانی با یکدیگر نداشته و نمی‌توان ایرادی به یک اپلیکیشن خاص وارد کرد، اما در خصوص برقراری تماس صوتی و تصویری، علاوه بر این که کمتر اپلیکیشنی این قابلیت‌ها را ارائه می‌کند، در میان همین تعداد نیاز موارد انگشت شماری با کیفیت بوده و به جای آزار کاربران با قطع و وصل شدن‌های مداوم، لذت داشتن مکالمه‌های چند ساعته را به آنان تقدیم می‌کنند. گفتنی است نمی‌توان بهترین اپلیکیشن های تماس صوتی و تصویری را به طور کامل جایگزین تماس عادی گوشی همراه کرد، اما در برخی موارد همچون تماس‌های طولانی مدت و یا بین‌المللی به جرات باید گفت که با این روش می‌توان کیفیت بهتری دریافت کرد. همچنین اگر که برای مصرف دیتای همراه خود برنامه مشخصی داشته باشید (خرید بسته‌های افزایشی)، به طور حتم کاهش هزینه قابل توجهی نیز خواهید داشت.
در نظر داشته باشید که بهترین اپلیکیشن های تماس صوتی و تصویری زیر را به احتمال زیاد هم اکنون بر روی گوشی هوشمندتان داشته و یا پیش از این مورد استفاده قرار داده‌اید، اما بدون توجه به قدرتشان، آن‌ها را بدون استفاده رها کرده و یا حتی از حافظه گوشی پاک کرده‌اید؛ استفاده تعداد زیادی از کاربران، خود دلیلی است که به انتخاب این موارد به عنوان بهترین اپلیکیشن های تماس صوتی و تصویری منجر شده است، پس به دنبال اپلیکیشن‌‎های تازه نباشید.

http://gadgetnews.ir/wp-content/uploads/2016/11/unn5amed.jpg

http://gadgetnews.ir/wp-content/uploads/2016/11/unnamed3.jpg

http://gadgetnews.ir/wp-content/uploads/2016/11/unnamed5.jpg

این اپلیکیشن از همان ابتدا در لیست بهترین‌ها در هر زمینه‌ی مرتبط با پیام رسان‌ها اعم از سرعت و دقت، رابط کاربری، استیکرها و دیگر موارد قرار داشت و هم‌اکنون نیز در رده‌‌های بالای بهترین اپلیکیشن های تماس صوتی و تصویری می‌ایستد. واتس اپ در ابتدا تماما رایگان نبود و هر شماره خط بعد از یک سال استفاده رایگان، می‌بایست به ازای سال بعدی مبلغ ۰٫۹۹ دلار پرداخت می‌کرد، اما در اواخر سال ۲۰۱۴ میلادی (شاید به عنوان هدیه سال نو) اعلام شد که واتس اپ از این پس برای همیشه رایگان خواهد بود.
بد نیست بدانید که در فوریه سال ۲۰۱۴ (دو سال پیش) شرکت فیس بوک در ازای پرداخت مبلغ ۱۹ میلیارد دلار مالکیت این اپلیکیشن را به دست آورده و توسعه و بهبود آن را آغاز کرد. تا پیش از تصاحب توسط فیس بوک نیز واتس اپ مخاطبان چند صد میلیونی در سطح دنیا داشت، اما بعد از اضافه شدن امکاناتی همچون برقراری تماس صوتی رایگان، روند افزایش مخاطب آن افزایش پیدا کرد تا جایی که در اوایل سال جاری میلادی، تعداد مخاطبان واتس اپ بیش از یک میلیارد نفر اعلام شد. در مقایسه با بسیاری از پیام رسان‌ها، واتس اپ کیفیت تماس بی‌نظیر و مثال زدنی داشته و به قاطعیت در بالای لیست بهترین اپلیکیشن های تماس صوتی و تصویری قرار می‌گیرد. بد نیست بدانید که امکان فعال کردن پسورد دو مرحله‌ای و همچنین برقراری تماس تصویری ویژگی‌هایی هستند که به تازگی به واتس اپ اضافه شده‌اند.

http://gadgetnews.ir/wp-content/uploads/2016/11/skype-1.jpg

http://gadgetnews.ir/wp-content/uploads/2016/11/skype-2.jpg

اسکایپ نامی است آشنا که از زمان سر زبان افتادن امکان برقراری تماس تصویری در بستر وب، قدرتمند و کاربردی به ارائه سرویس به کاربران پرداخته است. قابلیت ایجاد ویدیو کنفرانس، ارسال پست صوتی و انتقال فایل از جمله مهمترین قابلیت‌های اسکایپ هستند، نرم افزاری که همانند واتس اپ با نشان دادن توانایی بالای خود، توسط یکی از غول‌های تکنولوژی خریداری شد.
اسکایپ ابتدا در سال ۲۰۰۵ توسط ای‌بی (ebay) خریداری شد، اما در ادامه در سال ۲۰۱۱ به تصاحب مایکروسافت (Microsoft) به ازای مبلغ ۸٫۵ میلیارد دلار در آمد. اگر چه اسکایپ را همه کاربران به عنوان ابزاری برای ایجاد ویدیو کنفرانس می‌شناسند، برقراری تماس صوتی با کیفیت، هم از طریق گوشی هوشمند و هم از طریق کامپیوتر، از خدمات دیگری است که توسط این نرم افزار ارائه شده و آن را در لیست بهترین اپلیکیشن های تماس صوتی و تصویری قرار می‌دهد.

http://gadgetnews.ir/wp-content/uploads/2016/11/fb-messsenger-1.jpg

http://gadgetnews.ir/wp-content/uploads/2016/11/fb-messsenger-2.jpg

http://gadgetnews.ir/wp-content/uploads/2016/11/fb-messsenger-3.jpg

بدون دلیل نیست که مارک زاکربرگ بیزنس من برتر سال شد. شبکه اجتماعی وی اکنون در حدود یک میلیارد و هشت صد میلیون نفر کاربر دارد که نشان‌دهنده نفوذ فیس بوک در زندگی اکثریت افرادی است که از اینترنت استفاده می‌کنند. هر کاربر عضو فیس بوک، بدون شک مسنجر آن را نیز در گوشی هوشمند خود دارد تا بلکه به روش ساده‌تری بتواند با دوستان خود به گفتگو بپردازد.
اگر که تاکنون تنها برای دریافت و ارسال پیام از این پیام رسان استفاده می‌کردید، بد نیست بدانید که قابلیت برقراری تماس صوتی و تصویری با کیفیت و رایگان، هم از طریق اپلیکیشن موبایل و هم از طریق بستر وب به وسیله کامپیوتر خانگی، از جمله امکانات این شبکه اجتماعی است.

http://gadgetnews.ir/wp-content/uploads/2016/11/hangout-2.jpg

http://gadgetnews.ir/wp-content/uploads/2016/11/hangout-1.jpg

http://gadgetnews.ir/wp-content/uploads/2016/11/hangout-3.jpg

هر جایی که نامی از یک سرویس و یا قابلیت برتر در دنیای وب برده می‌شود، بعید است که نامی از گوگل شنیده نشود. از همین رو است که نام پیام رسان گوگل را نیز در لیست بهترین اپلیکیشن های تماس صوتی و تصویری قرار می‌دهیم. گوگل هنگ‌آوتس پیام رسانی است که گوگل در جریان کنفرانس Google I/O سال ۲۰۱۳ معرفی کرد تا جایگزینی برای Google Talk ،Google+ Messenger و سرویس چت ویدیویی Google+ Hangout باشد. داشتن چت ویدیویی همزمان حداکثر با ده نفر، امکان راه‌اندازی اتاق گفتگو، امکان دریافت و ارسال تصاویر GIF، امکان ارسال پیام متنی، صوتی و تصویری و همچنین برقراری تماس صوتی و تصویری رایگان از جمله قابلیت‌های گوگل هنگ‌آوتس است.

FaceTime Audio (فقط برای آیفون)

بهترین اپلیکیشن های تماس صوتی و تصویری
فیس تایم آئودیو هم دقیقا همانند اسکایپ به عنوان نرم افزاری برای برقراری تماس تصویری (هم بر روی مک و هم بر روی آیفون و آیپد) شناخته می‌شود، در حالی که از جمله نقاط قوت آن امکان برقراری تماس صوتی با کیفیت نیز است. این اپلیکیشن تنها برای آیفون (و مک) تهیه شده، اما اگر بیشتر اطرافیان شما کاربران اپل هستند، می‌توانید آن را به عنوان پیام رسان اصلی خود انتخاب کنید.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا