اخبار تکنولوژی

موتور صوتی OpenAI صدای شما را تنها در ۱۵ ثانیه کلون می کند

OpenAI دوباره بخش اخبار هوش مصنوعی را تقویت می‌کند، این بار با ابزار جدیدی به نام Voice Engine که متأسفانه ممکن است هرگز نور روز را نبیند، سرها را معطوف کرده است. این فناوری چشمگیر می‌تواند صداهای مصنوعی واقعی را پس از آموزش فقط با یک نمونه صوتی ۱۵ ثانیه‌ای تولید کند. این یک دنیای کاملاً جدید از احتمالات را باز می‌کند، یکی از سناریوی فیلم‌های اکشن-جاسوسی. بنابراین موتور صوتی OpenAI یک ابزار هیجان انگیز است.

ابزاری را تصور کنید که می‌تواند هر متنی را با صدایی طبیعی بخواند، حتی احساسات را تقلید کند. این پتانسیل Voice Engine است که در حال حاضر در یک پیش نمایش محدود برای عملکرد خواندن با صدای بلند برنامه ChatGPT شرکت OpenAI استفاده می‌شود. فراتر از سرگرمی، برنامه‌های کاربردی گسترده هستند. Voice Engine می‌تواند آموزش را متحول کند، پادکست‌ها را به زبان‌های جدید ترجمه کند و کمک‌های ارتباطی برای کسانی که غیرکلامی هستند فراهم کند.

با این حال، قدرت این فناوری با مسئولیت همراه است. OpenAI احتمال سوء استفاده، مانند انتشار اطلاعات نادرست یا جعل هویت صدای کسی را تأیید می‌کند. به همین دلیل، Voice Engine در حال حاضر مخفی مانده است. هدف OpenAI پرداختن به این نگرانی‌ها از طریق تحقیق و بحث آزاد است. آنها امیدوارند بهترین راه برای استقرار این ابزار قدرتمند را تعیین کنند و جامعه را برای این دوره جدید مبتنی بر هوش مصنوعی آماده کنند.

موتور صوتی OpenAI یک ابزار جالب

این تمرکز بر توسعه مسئولانه بسیار مهم است. با باورپذیرتر شدن دیپ‌فیک‌ها و سایر محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی، توانایی تشخیص واقعی از مصنوعی دشوارتر می‌شود. OpenAI چالش‌ها، از جمله مشکلات احتمالی با احراز هویت صوتی و کلاهبرداری‌های تلفنی را تصدیق می‌کند. با پیشرفت فناوری صدای مصنوعی، یافتن راه حل‌هایی برای این مشکلات حیاتی خواهد بود. باید منتظر بمانیم و تماشا کنیم.

در دیگر خبرها سم آلتمن مدیرعامل شرکت OpenAI بوده که در چند ماه اخیر درگیر حواشی بسیاری شده است. پس از گذر این حواشی، حال مجدد به عضویت هیئت مدیره OpenAI درآمد. OpenAI، افراد پشتیبان ChatGPT، اواخر عصر جمعه اعلام کرد که سم آلتمن به هیئت مدیره بازگشته است. این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که تحقیقات آلتمن را از هرگونه تخلف ناشی از برکناری او در نوامبر ۲۰۲۳ توسط هیئت مدیره و بازگشت چشمگیر او به عنوان مدیرعامل تنها چند روز پس از آن پاک کرد. آلتمن همچنین اکنون با سه فرد جدید دیگر در هیئت مدیره OpenAI همراه خواهد شد.

با شروع ابتدا با نتایج تحقیقاتی که منجر به بازگرداندن آلتمن به هیئت مدیره می‌شود، که عامل اصلی اخبار امروزی است، در حال حاضر همه چیز بسیار مبهم به نظر می‌رسد. OpenAI در یک بیانیه مطبوعاتی می‌گوید که WilmerHale، شرکت حقوقی که تحقیقات را انجام داد، بیش از ۳۰۰۰۰ سند را بررسی کرد. در مورد آنچه اکنون در هیئت مدیره OpenAI اتفاق می‌افتد، نه تنها آلتمن دوباره به آن ملحق می‌شود، بلکه سو دزموند-هلمن، نیکول سلیگمن و فیجی سیمو نیز به آن ملحق می‌شوند.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا