اخبار

نسخه‌ ای اختصاصی از iOS 9 برای ابزار‌های قدیمی اپل منتشر خواهد شد

یکی از محصولاتی که انتظار می‌رود اپل در جریان برگزاری کنفرانس توسعه‌ دهندگان خود از آن رونمایی کند، نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل مخصوص ابزار‌های موبایل یا همان iOS 9 است. حال گزارشی منتشر شده که حکایت از انتشار نسخه‌ای اختصاصی از این سیستم‌عامل برای ابزار‌های قدیمی اپل دارد.

وب‌سایت ۹to5mac با انتشار گزارشی، اعلام کرده که اپل در جریان برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگانش، علاوه بر معرفی و رونمایی از iOS 9، نسخه‌ای اختصاصی از این سیستم‌عامل را برای ابزار‌های قدیمی منتشر خواهد کرد. این نسخه‌ی اختصاصی با در نظر داشتن نسل‌های گذشته‌ی گوشی هوشمند و آیپد‌های این کمپانی از جمله‌ی آیفون ۴S و آیپد مینی منتشر خواهد شد.

بر این اساس اپل ویژگی‌های جدید را پس از انجام تست‌های مختلف به نسخه‌ی پایه‌ی سیستم‌عاملش اضافه خواهد کرد. نسخه‌ی جدید iOS‌همراه با ویژگی امنیتی جدیدی روانه‌ی بازار خواهد شد. این ویژگی Rootless نام دارد و هدف از آن کدگذاری در فایل‌های آی‌کلاد تا اپلیکیشن‌های اپل است. این ویژگی امنیتی همچنین از اجرای نرم‌افزاری مخرب جلوگیری کرده و دسترسی به داده‌های حساس را سخت‌تر از پیش خواهد کرد. ضمنا باید به این نکته نیز اشاره کرد که با وجود این قابلیت امنیتی جیلبریک iOS‌ نیز مشکل‌تر خواهد شد.

اپل در نظر دارد تا نسخه‌ی جدید iOS را بیشتر به‌همراه بهبود‌های گسترده‌ی پشت پرده روانه‌ی بازار کند. به نظر می‌رسد این نگرش در توسعه‌ی نسخه‌ی جدید شامل سیستم‌عامل OS X این کمپانی نیز می‌شود. براساس اطلاعات ارائه شده این نسخه از سیستم‌عامل مک نیز نظیر iOS از وجود کنترل‌ها با دسترسی سریع بهره‌مند خواهد شد.
نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا انتشار نسخه‌‌ای مخصوص از iOS‌ می‌تواند کاربران ابزار‌های قدیمی اپل را راضی کند؟
 
 
 
زومیت

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا