اخبار

نسخه رایگان اسکایپ برای برگزاری جلسات آنلاین در سازمان‌های کوچک

مایکروسافت با عرضه ابزار جدیدی موسوم به Skype Meetings به سازمان‌های کوچک امکان می‌دهد جلسات کاری خود را به صورت آنلاین برگزار کنند.
مایکروسافت Skype Meetings را به عنوان یک ابزار ارتباطی تخصصی مخصوص سازمان‌های کوچک و متوسط عرضه کرده است که البته این سرویس کاملا رایگان است.
ابزار رایگان Skype Meetings به کاربارن امکان می‌دهد جلسات کاری را با حضور بیش از ۱۰ نفر که در نقاط مختلف قرار دارند، در طول دوره زمانی ۶۰ روز نخست از زمان نصب آن برگزار کنند.
پس از اتمام این دوره ۶۰ روزه این محدودیت اعمال می‌شود که جلسات کاری فقط با حضور سه یا چهار نفر برگزار شود. در جریان برگزاری این جلسات می‌توان قابلیت‌های مختلفی را در اختیار گرفت که از جمله آنها می‌شود به ارسال یک لینک ویژه برای دعوت دیگر افراد به جلسه آنلاین یا نمایش فایل‌های PowerPoint اشاره کرد.

سرویس جدید با این هدف ارائه شده است که کاربران سازمانی در سراسر جهان تمایل بیشتری به استفاده از ابزار ارتباطی Skype for Business پیدا کنند. به همین خاطر است که مایکروسافت پس از اتمام دوره زمانی ۶۰ روزه برای نرم‌افزار جدید خود محدودیت‌هایی را در نظر می‌گیرد.
به هر حال باید توجه داشت که سازمان‌های کوچک و متوسط در جریان استفاده از Skype Meetings هیچ گونه هزینه‌ای پرداخند نمی‌کنند و در مقابل، سازمان‌های بزرگ برای استفاده از این ابزار تشویق می‌شوند در سیستم Office 365 مشترک شوند.
شرکت مایکروسافت هم‌اکنون این بازار را بسیار رقابتی می‌بیند. گوگل با سرویس Hangout و نرم‌افزار تماس‌های صوتی رایگان توانسته است بخشی از این بازار را به دست آورند. این در حالی است که شرکت Slack اپلیکیشن سازمانی جدید با قابلیت ارتباط و برگزاری جلسات را توسعه می‌دهد.

منبع : ایتنا

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا