اخبار

همراه اول: آمار ایرانسل درباره ترابرد پذیری کاملا اشتباه است!

چند روز پیش و در سمیناری که با حضور وزیر ارتباطات و خبرنگاران، در سالن کنفرانس ایرانسل و به مناسبت ده‌سالگی این شرکت برگزار شد، مدیر عامل اپراتور دوم آماری از میزان ترابرد پذیری و مهاجرت کاربران اپراتورهای دیگر به ایرانسل اعلام کرد که حاکی از حضور ۶ برابری مشترکین همراه اول در مقایسه با تعداد خروجی‌های این شرکت داشت.

حال مدیر ترابرد پذیری همراه اول در واکنش به این آمار، آن را یک اشتباه بزرگ قلمداد کرده و تفاوت‌ها را بسیار فاحش خوانده است.

«محسن بهداری» امروز (دوشنبه) گفت: آمار اعلام شده در مراسم جشن ده‌سالگی شرکت ارتباطی ایرانسل هم از منظر آمار موجود و هم از منظر روش محاسباتی اشتباه است.
مدیر ترابردپذیری همراه اول در این زمینه اعلام کرد: نسبت ادعا شده برای ترابرد بین همراه اول و ایرانسل در آن مراسم نادرست بوده است.

بهداری با بیان اینکه شمار تقاضای مشترکان ایرانسلی برای ورود به همراه اول ۲۵ هزار و ۹۱ مورد و شمار تقاضای مشترکان همراه اولی برای ورود به ایرانسل ۲۳ هزار و ۷۶۸ مورد است، افزود: تا نهم مهرماه امسال، نسبت «تقاضای خروجی همراه اول به ایرانسل» به «تقاضای خروجی ایرانسل به همراه اول» نه فقط ۶ برابر به نفع ایرانسل نیست بلکه ۰.۹۵ برابر به ضرر ایرانسل است.

وی ادامه داد: همچنین نرخ خروج موفق از همراه اول به ایرانسل ۱۸ درصد نیست بلکه ۴۳ درصد و نرخ خروج موفق از ایرانسل به همراه اول به جای ۶۸ درصد، فقط ۲۶ درصد است.

بهداری درباره مشکلات روش محاسباتی ایرانسل گفت: شمار تقاضای ورود به شبکه ایرانسل از همراه اول ۳۹ هزار و ۹۱۰ تقاضا نیست؛ بلکه مطابق با آمار موجود ۲۳ هزار و ۷۶۸ مورد است.

مدیر ترابردپذیری همراه اول ادامه داد: از ۲۳ هزار و ۷۶۸ تقاضای ثبت شده فقط ۱۶ هزار و ۷۵۱ تقاضای منحصر به فرد (یکتا) وجود دارد؛ به عبارت دیگر بقیه تقاضاها یا چندین بار از سوی یک مشترک درخواست شده یا شماره مشترک تقاضاکننده ناقص بوده است.

وی افزود: همچنین برای محاسبه درصد خروج موفق همراه اول به ایرانسل، باید شمار مشترکان منحصر به فرد موفق برای ورود به ایرانسل (۷۱۷۴ نفر) را بر تعداد کل مشترکان منحصر به فرد متقاضی (۱۶۷۵۱ نفر) تقسیم کنیم؛ در نتیجه درصد واقعی خروج موفق از همراه اول به ایرانسل ۴۳ درصد است که ایرانسل ادعای ۱۸درصد کرده بود.

مدیر ترابردپذیری همراه اول گفت: برای محاسبه درصد موفقیت خروج از ایرانسل به همراه اول نیز باید شمار مشترکان منحصر به فرد موفق به ورود به همراه اول (۳۴۶۶ نفر) را بر تعداد کل مشترکان منحصر به فرد متقاضی (۱۳۱۳۹ نفر) تقسیم کنیم؛ در نتیجه درصد واقعی خروج موفق از ایرانسل به همراه اول فقط ۲۶ درصد می شود که ایرانسل ادعای ۶۸ درصد کرده است.

مدیر ترابردپذیری همراه اول درخواست کرد، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان متولی امر، با اطلاع رسانی صحیح و به موقع، مانع انتشار آماری شود که موجبات تشویش اذهان عمومی را فراهم می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا