اخبار

هیروکی توتوکی: سونی هیچگاه از صنعت موبایل خارج نخواهد شد


 
 
 
ابتدای سال جاری میلادی شایعات متعددی در خصوص واگذاری بخش موبایل سونی منتشر شد، حال آنکه تاکنون شاهد به واقعیت پیوستن این موضوع نیستیم. مدیر بخش موبایل سونی در مصاحبه‌ای با Arabian Business به تشریح وضعیت سونی موبایل پرداخته است.
 
همانطور که می‌دانید در روزهای ابتدایی سال جاری میلادی شایعات متعددی در خصوص واگذاری بخش موبایل سونی منتشر شد که تاکنون هیچ یک از اخبار منتشر شده رنگ واقعیت به خود نگرفته است. مدیر بخش سونی موبایل در گفتگویی با Arabian Business به تشریح وضعیت بخش تولید گوشی‌های هوشمند در کمپانی ژاپنی پرداخته و سیاست سونی را در این خصوص به روشنی گفته که بر پایه‌ی عدم واگذاری این بخش استوار است. هیروکی توتوکی در این گفتکو به روشنی خط بطلانی به تمام شایعات مطرح شده کشیده که از این‌رو طرفداران سونی می‌توانند نفس راحتی بکشند.
توتوکی در این خصوص گفت:
 
گمانه‌ها در خصوص فروش بخش موبایل به این علت افزایش یافت که ما در سال ۲۰۱۴ ضرر بسیار هنگفتی را در زمینه‌ی گوشی‌های هوشمند متحمل شدیم. بخش بزرگی از ضرر موجود به دلیل حسن‌نیت سونی برای حل مشکلات موجود در دارایی‌های این کمپانی بود. زمانی که کمپانی اریکسون توسط سونی تصاحب شد، ۱۰۰ درصد سهام این کمپانی خریداری شد که همین موضوع فشار مضاعفی را به کمپانی وارد کرد.
 
البته باید به این موضوع اشاره کرد که این یک ضرر حسابداری بود و تأثیری در گردش مالی کمپانی ایجاد نکرد. چرخه‌ی مالی سونی همچنان از سلامت خوبی برخوردار است. اما ضرر مالی ناشی از مسائل حسابداری سنگین بود و از این‌رو بسیاری از تحلیل‌گران گمانه‌هایی را درخصوص احتمال واگذاری بخش گوشی‌های هوشمند مطرح کردند. پیش از روی دادن این جریانات، سونی بخش وایو را واگذار کرده بود و از صنعت تولید پی‌سی‌ خارج شد که همین امر شایعات در خصوص خروج از بخش تولید گوشی‌های هوشمند را نیز قوت بخشید؛ اما باید به این نکته اشاره کرد که تجارت مربوط به گوشی‌های هوشمند با پی‌سی تفاوت دارد.
 
گوشی‌های هوشمند گجت‌هایی هستند که رابطه‌ی عمیقی را با سایر ابزار‌ها داشته و حتی وابستگی عمیقی را با زندگی کاربران ایجاد کرده‌اند. تنوع در این حوزه بسیار بالا است. ما در حال گسیل به دوران اینترنت اشیا هستیم و تولید طیف جدیدی از محصولات اجتناب ناپذیر است؛ ا زاین‌رو در صورت غفلت بخش بزرگی از بازار را از دست خواهیم داد. با توجه به داشتن چنین نگرشی، خروج سونی از بازار گوشی‌های هوشمند غیرممکن است
 
 
همه‌ی گفته‌های توتوکی باعث می‌شود تا توجه ویژه‌ای به وضعیت سونی داشته باشیم. مدیر بخش سونی موبایل، سال جاری میلادی را بازه‌ی زمانی پراهمیتی برای سونی خوانده و این سال را زمان تغییرات نام نهاده است و امیدوار است تا سونی بتواند نتیجه‌ی تغییرات اعمال شده را در سال ۲۰۱۶ ببیند. با توجه به اینکه انتظار می‌رود اکسپریا Z5 سونی در آینده نزدیک معرفی شود، امید است تا تغییرات در همین زمان‌ها احساس شود.
 
 
زومیت

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا