اخبار تکنولوژی

ویژگی Memory گوگل Bard بزودی ارائه می شود

گوگل ممکن است به‌زودی ویژگی جدیدی به نام Memory را برای چت بات هوش مصنوعی خود، گوگل Bard ارائه دهد. وقتی ارتقا انجام شد، Bard می‌تواند به «خاطراتی» که شما تنظیم کرده‌اید رجوع کرده و پاسخ‌هایش را شخصی‌تر و مفیدتر کند.

Dylan Roussel، یک توسعه‌دهنده اندروید از فرانسه، تصاویری از این ویژگی (از طریق ۹to5Google) را به اشتراک گذاشت. این قابلیت هنوز در دست توسعه بوده و نهایی نشد. اما با توجه به تصاویر فاش شده، به نظر می‌رسد که این پاسخ گوگل به “دستورالعمل‌های سفارشی” ChatGPT باشد. دستورالعمل‌های سفارشی به شما امکان می‌دهد تنظیمات برگزیده را تنظیم کنید یا زمینه‌ای را ارائه دهید که ChatGPT برای هر مکالمه آینده به خاطر بسپارد.

Memory در Google Bard بر اساس همین ایده کار می‌کند. اسکرین شات‌ها نشان می‌دهد که کاربر می‌تواند آن را از نوار کناری روشن یا خاموش کند. پس از فعال شدن، می‌توانید از یک دکمه برای اضافه کردن خاطرات جدید به Bard استفاده کنید. چت بات این جزئیات را در تمام مکالمات شما به خاطر می‌آورد. سپس از آنها برای ایجاد پاسخ‌های شخصی‌تر استفاده کنید.

گوگل Bard به ویژگی Memory مجهز می شود

این شما را از زحمت تصحیح بارد و درخواست پاسخ‌های متناسب با هر مکالمه جدید نجات می‌دهد. از آنجایی که می توانید چندین حافظه را در بلوک حافظه اضافه کنید، فقط باید یک بار تنظیمات برگزیده خود را تنظیم کنید. تصور کنید بارد بتواند هنرمندان یا آلبوم‌های مورد علاقه شما را به خاطر بیاورد و در چت‌های توصیه موسیقی به شما پاسخ‌های شخصی‌تر بدهد.

یا می‌تواند تعداد اعضای خانواده‌تان را به خاطر بیاورد و بر این اساس ایده‌های آماده‌سازی غذا را پیشنهاد کند. به طور مشابه، اگر قصد یک عروسی را داشتید، می‌توانید خاطراتی مانند مکان عروسی، ترجیحات شریک زندگی خود یا اینکه می‌خواهید یک عروسی کوچک در فضای باز برگزار کنید را اضافه کنید. بارد به تمام سوالات مربوط به عروسی شما در آن زمینه پاسخ می‌دهد، حتی بدون یادآوری.

شما می‌توانید الگوهای مشابهی را برای نگهداری خانه، تناسب اندام، مسافرت یا محل کار ایجاد کنید.  توجه داشته باشید که بارد از قبل زمینه را در یک مکالمه به یاد می‌آورد و Bard می‌تواند از موقعیت مکانی شما برای پاسخ‌های دقیق‌تر استفاده کند. اما با Memory، می‌توانید تنظیمات برگزیده را تنظیم کرده که در همه بحث‌ها، جدید یا قدیمی، کار کنند.

اگر در هر زمانی خواستید پاسخی خنثی یا غیرشخصی داشته باشید، می توانید ویژگی حافظه را خاموش کنید.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا