اخبار

آمار ماهانه توزیع اندروید خبر از رشد مثبت نسخه مارشمالو اندروید می‌دهد

یک ماه گذشت و شرکت گوگل، دوباره لیست نسخه های گوناگون سیستم عامل خود را به همراه میزان توزیع و گستردگی آنها بر روی انواع دستگاه های هوشمند منتشر کرده است. نسبت به ماه گذشته، نگارش مارشمالو سیستم عامل اندروید رشد خوبی داشته است. این نسخه بر روی ۱۸٫۷ درصد از دستگاه های اندرویدی نصب شده است و این در حالی است که یک ماه پیش، این آمار برای مارشمالو معادل ۱۵٫۲ درصد بود. 

اما با این وجود هنوز هم نسخه لالی پاپ اندروید مقام اول را در این خصوص به خود اختصاص داده است. در حقیقت اندروید لالی پاپ هم اکنون بر روی ۳۵ درصد از دستگاه های هوشمند در حال استفاده است. البته جالب است بدانید که نسبت به ماه گذشته، این آمار به میزان ۵ درصد افت کرده و از این رو می‌توانیم رشد لالی پاپ را منفی بدانیم. نسخه کیت کت اندروید که در مقام دوم آماری گوگل قرار دارد نیز به صورتی بسیار نامحسوس در حال افت کردن بوده و میزان کاهش آن نسبت به ماه آگوست برابر با ۱٫۵ درصد است.

 

مارشمالو

 

تمامی بروزرسانی های نسخه جلی بین جمعا آمار ۱۵٫۶ درصدی را به خود اختصاص داده‌اند که ۱٫۱ درصد کمتر از ماه گذشته بر آورد می‌شود. نسخه های Ice Cream Sandwich و Gingerbread طی این یک ماه، هر کدام دو درصد افت داشته‌اند. در نهایت همانند ماه های گذشته، نسخه فرویو نیز همان ۰٫۱ درصد آماری را به خود اختصاص داده است.

 

همان طور که مشاهده کردید، در آمار فوق هیچ حرفی از اندروید نوقا به میان نیامده است. از طرفی شرکت گوگل به تازگی و درست از تاریخ ۲۲ ماه آگوست، برای دستگاه های سری نکسوس، پیکسل و وان خود، نسخه نوقا سیستم عامل اندروید را منتشر کرده است. این در حالی است که آمار مربوط به توزیع اندروید، به مدت ۷ روز ثبت شده است. این عملیات از تاریخ ۲۹ام ماه آگوست شروع شده و قرار بود در پنجم ماه سپتامبر پایان یابد. بر اساس موارد ذکر شده از سوی منبع آمارگیری، عدد های ثبت شده از نسخه های اندروید که زیر ۰٫۱ درصد بوده‌اند در این لیست به نمایش در نیامده‌اند. پس مسلما نسخه ۷٫۰ سیستم عامل اندروید موسوم به نوقا فعلا و در آن چند روز، نتوانسته است بر روی بیش از ۰٫۱ درصد از دستگاه های هوشمند اندروید (که البته تنها در سه سری قابل پشتیبانی بودند) نصب شود. احتمالا در ماه آینده با بروزرسانی کاربران، شاهد نمایش نام نوقا در این لیست توزیع خواهیم بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا